Czytaj dalej Od szkolenia do zatrudnienia – kursy adresowane do młodzieży

Powiat słubicki.
Czytaj dalej Od szkolenia do zatrudnienia – kursy adresowane do młodzieży
Doroczna impreza edukacyjno-integracyjna, tym razem połączona z VI Zjazdem byłych mieszkańców Polesia i ich potomków oraz jubileuszem 10-lecia działalności TMPiB, odbyła się 22 lipca w Białkowie. Czytaj dalej Jak to z chlebem było
Troje byłych policjantów, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków podczas akcji zatrzymania groźnych bandytów w Magdalence w 2003 r., zostało prawomocnie uniewinnionych. W piątek warszawski sąd apelacyjny utrzymał w mocy zaskarżony wyrok.
Czytaj dalej Igor Pikus – lubuski odprysk białoruskiego agenta KGB
Doroczna impreza edukacyjno-integracyjna, tym razem połączona z V Zjazdem byłych mieszkańców Polesia i ich potomków, odbyła się 23 lipca w Białkowie. Czytaj dalej Jak to z chlebem było
Lubuski Urząd Wojewódzki, a właściwie wojewoda i wicewojewoda, niezmiennie stoją na stanowisku, że prawnym i jedynym starostą słubickim jest Piotr Łuczyński, a nie Marcin Jabłoński. Wicewojewoda Robert Paluch w rozmowie z Radiem Zachód przypomniał, że wniosek o odwołanie starosty Łuczyńskiego był nieważny:
Wicewojewoda Paluch raz jeszcze odniósł się do zarzutu, jakoby polecił komendantowi policji umożliwienie sprawowania urzędu Piotrowi Łuczyńskiemu, a nie Marcinowi Jabłońskiemu:
Za nami trzecia edycja Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Biesiada bez granic” organizowanego przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury i zespół „Konsonans”. Czytaj dalej Słubicka Biesiada bez granic
Wniosek o odwołanie starosty słubickiego Piotra Łuczyńskiego został zgłoszony 1 grudnia 2015 roku przez grupę radnych. Zarzucali oni staroście m.in. brak pomysłu na dobre funkcjonowanie powiatu, nieuregulowane sprawy związane z Terminalem Towarowych Odpraw Celnych, nieracjonalne zarządzanie jednostkami organizacyjnymi powiatu m.in. Szpitala Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Zarządu Dróg Powiatowych, udział starosty w spółkach kantorowych – jednym słowem brak zaufania publicznego. We wtorek po południu odbyła się Sesja Rady Powiatu, którą obserwował Zbigniew Bodnar:
Euroregion Pro Europa-Viadrina – jeden z czterech działających na polsko-niemieckim pograniczu – dofinansował w ostatnim czasie ponad 1,5 tysiąca tzw. miękkich projektów. Chodzi m.in o spotkania grup młodzieży z obu krajów, spotkania seniorów czy różnego rodzaju imprezy w których udział biorą Polacy i Niemcy. Na realizację tych projektów Euroregion wydał około 11 milionów 300 tysięcy euro – mówi dyrektor biura Euregionu Krzysztof Szydłak:
Ale Euroregion Pro Europa-Viadrina finansuje nie tylko spotkania mieszkańców obu krajów. Sfinansował także badania dotyczące potrzeb infrastrukturalnych całego pogranicza polsko- niemieckiego – dodaje dyrektor Szydłak:
Na pograniczu polsko-niemieckim funkcjonują 4 euroregiony: Nysa, Sprewa – Nysa- Bóbr, Pro Europa Viadrina i Pomerania. Euroregion Pro Europa Viadrina powstał w grudniu 1993 roku.