Niech pani pomoże…

17:55

1 lutego 2018

Powracamy do Państwa spraw  poruszanych w audycji w ubiegłym roku. Najbardziej komentowanych i tych, które poruszyły i wzruszyły.

Przypomnę kilkuletnią walkę pani Swietłany Gromnickiej z baza transportową w Lipinkach Łużyckich.

Mija rok od wielkiego pożaru na wysypisku odpadów w Brożku

Zaproszę także do kolejowej wsi Drzewce w gminie Torzym. Czy ktoś pomógł mieszkańcom tej małej wsi z wielkimi problemami?

Na koniec zapytam syna pani Janiny Kowalskiej, niepełnosprawnej nauczycielki, czy udał jej się powrót do szkoły w Nowym Miasteczku.

 

 

Jerozolima miasto pokoju

18:00

28 grudnia 2017

Lubuski Włącznik Świeczka

18:00

21 grudnia 2017

Biznes społeczny istnieje po to, by włączać. Takie jest najkrótsze wyjaśnienie sensu nazwy konkursu „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego”. W niedzielę 3 grudnia, w Muzeum Etnograficznym w Ochli, odbyła się uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu, zorganizowanego po raz drugi przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Oto ostatni wyróżnieni: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic i Spółdzielnia Socjalna z Dzietrzychowic Silvanus.

Lubuski Włącznik 21.12.2017 r. Swieczka

Lubuski Włącznik Zmiana

17:55

14 grudnia 2017

Biznes społeczny istnieje po to, by włączać. Takie jest najkrótsze wyjaśnienie sensu nazwy konkursu „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego”. W niedzielę 3 grudnia, w Muzeum Etnograficznym w Ochli, odbyła się uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu, zorganizowanego po raz drugi przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Oto kolejni wyróżnieni:
Spółdzielnię Socjalną WINDA z Lutola Mokrego.Polskie Stowarzyszenie  na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Gorzowa Wlkp.Wielobranżowa Spółdzielnią Socjalna EDEN z Kożuchowa.W kategorii Spektakularna Zmiana nagrodzono:Spółdzielnię Socjalną NADRUK z Zielonej Góry, od niedawna funkcjonującą pod nazwą Spółdzielnia Socjalna „ZAZ”.ZBIOROWE

Lubuski Włącznik 14.12.2017 r. Zmiana

Lubuski Włącznik Lider

18:00

7 grudnia 2017

Biznes społeczny istnieje po to, by włączać. Takie jest najkrótsze wyjaśnienie sensu nazwy konkursu „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego”. W niedzielę 3 grudnia, w Muzeum Etnograficznym w Ochli, odbyła się uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu, zorganizowanego po raz drugi przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze

Laureatem konkursu zostało…. Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” z Gorzowa Wlkp.

W konkursie wyróżniono 5 Finalistów:

Fundację na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic.

Spółdzielnię Socjalną WINDA z Lutola Mokrego.

Polskie Stowarzyszenie  na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Gorzowa Wlkp.

Spółdzielnię Socjalną SILVANUS z  Dzietrzychowic.

Wielobranżową Spółdzielnię Socjalną EDEN z Kożuchowa.

W kategorii Spektakularna Zmiana nagrodzono:

Spółdzielnię Socjalną NADRUK z Zielonej Góry, od niedawna funkcjonującą pod nazwą Spółdzielnia Socjalna „ZAZ”.

ZBIOROWE

Lubuski Włącznik 07.12.2017 r. Lider

Aby reagować..

17:50

30 listopada 2017

W trosce o ich los

17:55

23 listopada 2017

Bezdomność to w dzisiejszych czasach problem, który dotyczy wszystkich krajów na świecie. Nie ma znaczenia czy są to państwa biedne, czy bogate. Bezdomni żyją wszędzie. Każdy kraj stara się w miarę możliwości, radzić sobie z tym zjawiskiem.

http://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/23250,Razem-w-trosce-o-los-bezdomnych.html

Razem w trosce o los bezdomnych

Pomoc osobom bezdomnym to w okresie jesieni i zimy jedne z priorytetowych zadań Policji. Lubuscy funkcjonariusze już od początku listopada kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Coraz niższe temperatury są groźne dla bezdomnych, którzy pozostają bez ogrzewania i środków do życia.

policja
W Polsce bezdomnym pomaga około stu organizacji. Są wśród nich takie jak Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Centrum Integracji Społecznej, Policja, Monar, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Polski Komitet Pomocy Społecznej, a także wiele mniejszych, jak Pomocna Dłoń czy Ludzie Ludziom.

Bezdomność to poważny problem

Kolejowa woda

18:00

16 listopada 2017

Drzewce – Kolonia  miejscowość położona w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym przy linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice.

Znajdują się tu dwa perony i mieszkają dawni pracownicy PKP. To dziś starsi ludzie,którzy mówią, że kolej o nich pamięta tylko wtedy, kiedy należy płacić za mieszkanie i  wodę. Woda – to z jej powodu poproszono mnie o pomoc.

20171110_120242_Film320171110_120254_Film3

Pojechałam do wsi, o której mówią, że nawet wróble stamtąd zawracają. Jak się okazało woda nie jest jedynym problemem.

Zapraszam na FC, może gdzieś jest gorzej…

W Twojej Sprawie 16.11.2017 r. Kolejowa woda cała audycja

 

Dobro Dziecka

17:50

9 listopada 2017

Dobro Dziecka najważniejszym? Jak się okazuje – nie zawsze….

Daria, Basia, Rafał, Oktawian, Nicola, Ania, Julcia i inni mali bohaterowie audycji W Twojej Sprawie. Jak zmieniło się ich życie i czy zmieniło się na lepsze?

Zdjęcie użytkownika Kulczyk Foundation.

116 111 – ten telefon nie zamilknie! Od nowego roku będzie działał również nocą, bo zło nie chodzi spać! Dzieci, które padają ofiarami przemocy muszą mieć jakąś drogę ratunku. Dominika Kulczyk wraz ze swoją fundacją, a także pomocą Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski, sfinansowała nocny dyżur 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – w godz. 20-2 w nocy.

 Udostępniajcie ten wpis na FC.  Niech jak najwięcej osób wie, że taki numer istnieje i czeka, by pomóc  dzieciom.

Telefon w sprawie dzieci w mojej audycji to 68 4555515

Dziękuję.

 

Życie i… śmierć

18:00

2 listopada 2017

Każdy od czasu do czasu zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądała chwila, w której przyjdzie mu się żegnać ze światem – kiedy to będzie; czy będzie bolało i chyba to najważniejsze – czy jest tam coś po drugiej stronie? Mimo dociekań badaczy, filozofów czy teologów na wiele z tych pytań nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Śmierć jest bowiem przeżyciem osobistym i indywidualnym. Czytaj dalej Życie i… śmierć