Strefa Młodych: Synod o młodzieży i rok św. Stanisława Kostki

21:15

29 stycznia 2018

„Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” to temat Synodu biskupów z Papieżem Franciszkiem, który odbędzie się w październiku tego roku. Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiali dziś na naszej antenie o młodym Kościele, a także o roku św. Stanisława Kostki i Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Zapraszamy do słuchania.

Strefa Młodych: Politycy młodego pokolenia

21:17

22 stycznia 2018

Strefa Młodych: Młodzi z fundacji Street Sport

21:26

15 stycznia 2018

Skąd znaleźć w sobie motywację, by w dobie wszechobecnych mediów społecznościowych oderwać się od komputera, zejść z kanapy i zadbać o kondycję? I w ogóle po co to robić?
W dzisiejszej Strefie Młodych o ćwiczeniu przy pomocy ciężaru własnego ciała, a także z użyciem infrastruktury miejskiej – czyli tego, co mamy właściwie na wyciągnięcie ręki – mówili:
Daria Szuster
Bernard Barski
Tomasz Jędrzejewski

Strefa Młodych: Co harcerze robią zimą, jak nie ma śniegu?

21:35

8 stycznia 2018

Tematy zimowe nie zdominowały jednak Strefy Młodych. Z druhną Martyną i druhem Jarosławem rozmawialiśmy również o tym, jaką drogę musi przebyć Betlejemskie Światło Pokoju, aby dotrzeć do województwa lubuskiego; jak udało im się wygrać Budżet Obywatelski w Zielonej Górze ogromną przewagą głosów; a także o tym, dlaczego Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji:

Strefa Młodych: postanowienia noworoczne

21:14

1 stycznia 2018

Strefa Młodych: Inicjatorzy akcji Bożonarodzeniowa Pomoc Last Minute

21:29

18 grudnia 2017

Oddawali krew, odwiedzili samotną zielonogórzankę i hospicjum, sprzątali zaniedbane mogiły, a dziś spotkali się z niepełnosprawnymi. Dziś w Strefie Młodych rozmawiamy z Elizą, Marysią, Wojtkiem, Adrianem i Wojtkiem z III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, którzy wspólnie z innymi maturzystami zorganizowali akcję charytatywną Bożonarodzeniowa Pomoc Last Minute. Swoje działania rejestrują na wideo, które można oglądać na fanpage’u szkoły.
Grupą opiekuje się katecheta ks. Dariusz Wytrykowski, a akcja zakończy się udziałem młodzieży w wigilii w zielonogórskiej noclegowni.
Zapraszamy do wysłuchania opowieści o tym, jak młodzi ludzie angażują się w pomoc potrzebującym, cierpiącym i samotnym. I jak niewiele potrzeba, by podzielić się dobrem.

Strefa Młodych: Politycy młodego pokolenia m.in. o priorytetach gospodarczych Unii Europejskiej

21:15

11 grudnia 2017

Strefa Młodych: KSM, ZHP i MRM – czyli młodzi zaangażowani

21:16

4 grudnia 2017

Strefa Młodych: Politycy młodego pokolenia m.in. o priorytetach komunikacyjnych Unii Europejskiej

21:22

27 listopada 2017

Strefa Młodych: Uczestnicy Patriotycznej Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa

21:28

20 listopada 2017

Dzisiejsi goście Strefy Młodych:

Melania Kaczmarek – Eucharystyczny Ruch Młodych
Aleksandra Ferenc – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Jolanta Naskręt – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Weronika Naskręt – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Hubert Wójcik – Młodzież Wszechpolska
Miłosz Zajma – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której młodzi dzielą się jak używać mediów społecznościowych do dzielenia się dobrem: