Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 1 848 times, 1 visits today)

Polska Agencja Prasowa

Sensacja w hali CRS! Stelmet ENEA BC ZIelona Góra wygrywa z Besiktasem Stambuł w 10 meczu Ligi Mistrzów FIBA 99-96.

Do 5 minuty mecz był wyrównany choć niemal cały czas minimalnie prowadził Besiktas. Od stanu 10-10 w 4 minucie Turcy osiągnęli kilkupunktową przewagę. W 7 minucie wygrywali po trafieniu DJ Strawbery’ego 20-13. A potem nagle Stelmet pokazał obronę na europejskim poziomie, a do tego zaczął być piekielnie skuteczny. Fifi zaliczył przechwyt – zdobył punkty, Kelati machnął za trzy, a na koniec kwarty Bestia zdobył 2 punkty i Stelmet ENEA BC wygrywał 22-20 po I kwarcie.

Druga kwarta zaczęła się od popisu Stelmetu. Mistrzowie Polski grali z taką energią, jak dwa dni temu z Polskim Cukrem. Aktywni, agresywni i wynik był coraz lepszy. Swoje punkty trafiał Dragicević, energią Fifiego Matczaka można by chyba obdzielić kilka zespołów. W 18 minucie Gecevicius trafił za trzy i prowadziliśmy już 43-34. W tureckim zespole w ogóle niewidoczny był Diebler, którego trójek się obawialiśmy. Stelmet wygrywał zbiórkę, mistrz Polski zanotował przez 20 minut tylko 1 stratę! To była świetna koszykówka. Po 20 minutach Stelmet miał 5 punktów przewagi, a było 49-44.

Do 26 minuty Stelmet prowadził cały czas różnicą około 10 punktów. I nagle przy stanie 61-52 coś się zacięło. Turcy to wykorzystali – DJ Strawberry i Josh Adams pozwolili Besiktasowi wrócić. Po 30 minutach tylko punkt przewagi mistrzów kraju 70-69.

Ostatnia kwarta zapowiadała emocje. I były! Stelmet uciakał, Turcy ciągle gonili. W 32 minucie remis 73-73. Potem Stelmet uciekła na 80-76 po…samobóju Palaciosa, który tak dziwnie zbijał piłkę znad swojego kosza, że ją do niego wcisnął. Znów Stelmet uciekł na 88-83, a do końca były 2 minuty.  Turcy nacierali. NA 52 sekundy przed końcem, po wolnych Kelatiego wygrywaliśmy 90-86. Diebler za trzy i tylko 90-89 dla ludzi Urlepa. Ale Zamoj huknął za trzy, Florence dołożył 2 osobiste, a Turkom w nerwowej końcówce rzuty z gry już nie wpadały. I Stelmet ENEA BC odniósł wielkie zwycięstwo!

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Besiktas Sompo Stambuł 99:96 (22:20, 27:24, 21:25, 29:27).

Punkty:

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Thomas Kelati 16, Vladimir Dragicevic 14, James Florence 12, Nikola Markovic 12, Martynas Gecevicius 9, Jarosław Mokros 8, Przemysław Zamojski 8, Adam Hrycaniuk 8, Łukasz Koszarek 7, Filip Matczak 5;

Besiktas: Josh Adams 18, Juan Palacios 17, D.J. Strawberry 17, Ryan Boatright 11, Jon Diebler 10, Sertac Sanli 8, Kyle Weems 8, Erkan Veyseloglu 7, Kenan Sipahi 0, Samet Geyik 0;

2 myśli na temat “Stelmet ENEA BC ogrywa wielki Besiktas (galeria)”

1. Nic dodać nic ująć..poprostu super, czapki z głów ! Wielkie gratualacje !!