Siatkarskie święto znów w Gorzowie

14:53

11 września 2015

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

(Visited 54 times, 1 visits today)

W dniach 18-19 września odbędzie się druga edycja Lubuskiego Festiwalu Siatkówki. Tak jak przed rokiem rywalizować będą dzieci z gorzowskich przedszkoli oraz klas 4-6 szkół podstawowych z całego województwa. Tym razem impreza nawiązywać będzie do trwającego w Japonii siatkarskiego pucharu świata. Każda placówka wylosowała reprezentację uczestniczącą w tej imprezie. Polskę będzie reprezentować Szkoła Podstawowa numer 17 w Gorzowie.

O szczegółach mówi jeden z głównych organizatorów, dr Przemysław Pieczyński z Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie:

Areną zmagań ponownie będzie hala I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Dyrektor placówki Ewa Szmit cieszy się, że znów będzie gościć młodych adeptów siatkówki:

Nowością jest otwarty turniej siatkówki plażowej oraz siatkarski turniej dla firm. Można się jeszcze zgłaszać u organizatorów. Gościem specjalnym Lubuskiego Festiwalu Siatkówki będzie były reprezentant Polski Marcin Prus, a w czwartek 17 września w ZWKF oraz dzień później w I LO (do godziny 16:00) wystawiony będzie puchar za siatkarskie mistrzostwo świata, który zdobyła przed rokiem reprezentacja Polski.

(Visited 54 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz