Oficjalnie: Piłkarski Falubaz przeszedł duże zmiany

16:10

11 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 1 745 times, 1 visits today)

Potwierdziły się nasze informacje o rewolucji w zielonogórskiej piłce nożnej. Jak pisaliśmy już we wtorek – Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn zostali właścicielami piłkarskiego Falubazu. Obaj wykupili udziały KS Falubazu Zielona Góra od dotychczasowego właściciela – stowarzyszenia UKP i od tego momenetu w klubie zaszły duże zmiany.

Za stronę sportową będzie odpowiadał były reprezentant Polski Maciej Murawski, który od kilku lat ma w ZGórze Akademię Piłkarską.

Trenerem I drużyny Falubazu będzie były piłkarze Lechii ZG Andrzej Sawicki, który zastapił na tym stanowisku Jarosława Misia. Asystentami Sawickiego będą Maciej Górecki i Wojciech Okińczyć, który wraca do zespołu i będzie też grał w I zespole. Główny cel zespołu to utrzymanie się w 3 lidze.

Nowi właściciele klubu liczą na pomoc urzędu miasta i liczą, że znajdą dużą grupę sponsorów dzięki którym klub wyjdzie na prostą. Na razie pospłacano większośc długów wobec piłkarzy. Wysokości zadłużenia klubu nie ujawniono.

Na razie nie ma zarządu klubu – trwają rozmowy w tej kwestii z kandydatami. Nioeoficjalnie słychać od zeszłego tygodnia, że prezesem będzie Mirosław Zelisko.

Poniżej konferencja prasowa, która była dziś przy W69.

Zdzisław Tymczyszyn i Robert Dowhan

Maciej Murawski, Andrzej Sawicki i Marcin Grygier – o stronie sportowej całego projektu:

Pytania od dziennikarzy, zwłaszcza o sytuację organizacyjną klubu:

(Visited 1 745 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz