Koszar gotowy, Edo wraca – Stelmet ENEA BC gra dziś w Avellino

14:22

17 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 421 times, 1 visits today)

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra zagrają dziś z Sidigasem Avellino w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów FIBA. Dobre wieści dla kibiców – Łukasz Koszarek jest gotowy do gry mimo, że w sobotę podkręcił kostkę w meczu z Treflem. Podobnie Edo Murić – Słoweniec jest od poniedziałku w treningu i dziś będzie w składzie i powinniśmy go zobaczyć na parkiecie. A rAdio Zielona Góra zaprasza na transmisję z tego spotkania od 20:30!

W Avellino dziś brzydka pogoda – 12 stopni, opady mocnego deszczu i silny wiatr. I przy takiej brzydkiej pogodzie kilkanaście minut po 11 nasza ekipa zameldowała się na treningu w Palasport Giacomo del Mauro i zaczął się godzinny trening.

Łukasz Koszarek trenował „normalnie”. Jego kostka jeszcze lekko mu dokucza, ale jak żartobliwie stwierdził jeden z naszych trenerów – „Koszar przeżyje”. A na poważnie – Koszarek dzisiaj normalnie gra i w trakcie meczu, przy pełnym obciążeniu okaże się jak duży ma dyskomfort.

W treningu od poniedziałku jest też w końcu Edo Murić, który dwa tygodnie temu w meczu z Anwilem skręcił mocno kostkę. I sam Słoweniec mówi, że lekko jeszcze go pobolewa, ale jest przygotowany do gry.

A Stelmet gra dzisiaj z rywalem, z którym w I rundzie Ligi Mistrzów wygrał 90-79. Potem już w tych rozgrywkach nie było zbyt kolorowo, Stelmet przegrywał kolejne spotkania(5 z rzędu) aż w końcu klub zmienił trenera. W zeszłym tygodniu Andrej Urlep i spółka przerwali serię porażek i pokonali Besiktas Stambuł.

Avellino z kolei gra w kratkę. Potrafiło w ostatnich meczach wygrywać u siebie z Besiktasem, ale też przegrywać z Telekomem Bonn.

W lidze włoskiej ten zespół spisuje się z kolei rewelacyjnie i w tej chwili jest na I miejscu w tabeli. Andrzej Adamek – trener Stelmetu charakteryzuje dzisiejszego rywala jako mocną, silną fizycznie drużynę ze znakomitymi strzelcami:

Sidigas w grupie jest czwarty i jeśli dzisiaj wygra mocno zbliży się do awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Jeśli natomiast wygra mistrz Polski to nadal zachowa małą szansę na wyjście z grupy. Oto, co mówią nasi zawodnicy przed tym meczem:

Thomas Kelati

Vlado Dragicević

I jeszcze króciutka rozmowa z Edo Muriciem po porannym treningu

RZG: Jak twoja sytuacja, czy będziesz dzisiaj grał:

Tak, tak, będę! Trenuję od kilku dni, czuję się lepiej i chcę pomóc dzisiaj zespołowi.

RZG: Ale jesteś gotowy na 100 procent czy jeszcze trochę brakuje?

Będę grał na 100 procent! Zobaczysz! I mam nadzieję, że wszyscy powalczymy o wygraną.

RZG: A powiedz coś o rywalu, bo już wiecie wszystko o Avellino.

To jest lider ligi włoskiej, to poważna drużyna, groźna dla każdego. Każdą pozycję mają świetnie obsadzoną, mają niesamowitych strzelców! Mają bardzo silnych wysokich graczy i to będzie dla nas trudne zadanie. Ale jesteśmy przygotowani, wiemy jak ważne jest wygrać tutaj. Więc będziemy walczyć!

Edo Murić w oryginale.

(Visited 421 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz