Jeszcze jeden transfer Stelmetu ENEI BC? Mistrz chce nowego rozgrywającego

15:36

22 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 1 013 times, 1 visits today)

Alejandro Hernandez to nowy cel Stelmetu ENEI BC Zielona Góra. Informację podaje Karol Wasiek z portalu sportowewfakty.pl.

Hiszpański zawodnik to dobry znajomy Andreja Urlepa, który prowadził tego gracza w litewskiej Dzukiji.

Już od przyjścia Urlepa Stelmet rozglądał się za jeszcze jednym rozgrywającym, bo uznano, że taki zawodnik przyda się, żeby odciążyć na jedynce Łukasza Koszarka, a James Florence jednak na tej pozycji jest słabszy. Poza tym uznano, że potrzebny jest też zawodnik, który zagrałby na rozegraniu w przypadku ewentualnej kontuzji którejś z naszych jedynek. Stelmet też zapowiada, że buduje powoli skład na kolejny sezon. Jeszcze jedno – Urlep od razu mówił Januszowi Jasińskiemu, że chce mieć 13-15 zawodników na treningu.

Klub już jakiś czas temu myślał i pytał o Hernandeza, ale dopiero teraz doszło do  negocjacji. Hiszpan ma 28 lat, 189 cm wzrostu. Zaczynał w młodzieżowych grupach Barcelony, potem grał w zespole CB Cornelia, następnie w jego cv jest Basket Manresa. No i następnie była Litwa, gdzie grał od roku 2016.

Stelmet na razie nie komentuje informacji o negocjacjach, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że planowano nawet, że Hiszpan pojawi się w Zielonej Górze jeszcze przed wtorkowym meczem z BC Ostendą. Na razie jednak sprawa jest otwarta, bo umowy nie ma.

 

 

(Visited 1 013 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz