Hernandez w Stelmecie, a JJ mówi: Rozegranie to było nasze najsłabsze ogniwo!

13:41

24 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 1 082 times, 1 visits today)

Alejandro Hernandez zaprezentowany został dziś oficjalnie jako nowy gracz Stelmetu ENEI BC Zielona Góra. Na konferencji prasowej byli nowy gracz mistrza Polski, trener Andrej Urlep i właściciel klubu Janusz Jasiński. Ci dwaj ostatni mówią, że to gracz, który pracuje dla zespołu, a Stelmet wiąże z nim duże nadzieje teraz i w przyszłości. 

Janusz Jasiński stwierdził, że do tej pory pozycja nr 1 w Stelmecie to najsłabsze ogniwo, bo prawdziwą jedynką jest tylko Łukasz Koszarek i przy jego kontuzji Stelmet miałby ogromny problem. I dlatego ściągnięto Hernandeza. Hiszpan ma półtoraroczną umowę i JJ mówi, że ma to być wazne ogniwo zespołu teraz, ale też w przyszłości.

Trener Urlep w kilku zdaniach schcarakteryzował Alejandro jak gracza pracującego dla zespołu,  dla którego zespół jest najważniejszy. Nie chciał porównywać AH i Łukasza Koszarka, stwierdził, że dla każdego obecnego gracza w jego zespole miejsce się znajdzie.

Radio Zielona Góra pytało Jasińskiego i Urlepa, czy w związku z przyjściem Hiszpana z klubu może odejść James Florence. Obaj ucinali temat twierdząc, że nikt w tej chwili takiego rozwiązania nie bierze pod uwagę.

A sam Alejandro Hernandez – bardzo sympatyczny w pierwszym kontakcie – powiedział, że kiedy dostał telefon od Andreja Urlepa nie zastanawiał się długo i zdecydował się na przyjazd do Polski. Chwilę trwało przekonywanie Litwinów, bo za Hernandeza trzeba było zapłacić buy-out. W końcu udało się i Hiszpan jest u nas.

Chcę podziękować właścicielowi klubu i trenerowi za danie mi szansy na grę w Stelmecie. Jestem bardzo podekscytowany, że będę grał w takim zasłużonym klubie. Kiedy trener Urlep zadzownił do mnie i opowiedział o wszystkim łatwo było mi powiedzieć – tak, bo znam trenera, grałem z nim w zeszłym sezonie i wiem, że jest trenerem, który z każdego wyciska to, co najlepsze, pod nim można sie rozwinąć. A to jest dla mnie bardzo ważne. I chcę już zacząć trenować i grać z nowymi kolegami i prowadzić zespół do jak największej ilości wygranych, a fanów do zadowolenia z nas.

(Visited 1 082 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz