Gra o prestiż, ale też walka o pozostanie w pucharach – Stelmet ENEA BC gra dziś w BCL z Besiktasem

10:42

9 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 329 times, 1 visits today)

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra podejmują dzisiaj jednego z faworytów Basketball Champions Leagu, lidera grupy D Ligi Mistrzów – Besiktas Stambuł. Mistrz Polski ma już tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy, ale zapowiada walkę o niespodziankę. A wygrana byłaby potwierdzeniem, że zespół idzie w dobrym kierunku no i dałby mistrzom Polski ważne punkty w walce o pozostanie w pucharach. 

Nasz zespół jest ostatni w  tabeli, ma bilans 2-7 i musiałby wygrać wszystkie mecze, żeby awansować do Top16 Ligi Mistrzów. Awans z grupy to jednak arcytrudne zadanie, bo Stelmet ENEA gra jeszcze wyjazdowe mecze z Sidigasem Avellino i CEZ Nymburk, a przywiezienie choćby jednejwygranej z któregoś z tych wyjazdów będzie niezmiernie trudne. Wydaje się więc, że najprawdopodobniej Stelmet czeka walka o miejsca 5-6 w grupie i przejście do FIBA Europe Cup.

Między innymi dlatego ściągnięto do drużyny Edo Murića i Nikolę Markovića choć to też efekt przedłużającej się kontuzji Borisa Savovića. Posłuchajmy, co o tych zmianach w składzie mówił wczoraj w RZG właściciel klubu Janusz Jasiński:

Swoją drogą temat Savovića ciągle nie jest zakończony. Czarnogórzec ciągle nie był operowany. -Kilku lekarzy połamałało sobie na jego problemie zęby – mówi JJ. I dodaje, że klub negocjuje z zawodnikiem kwestie finansowe. -Rozwiązać kontraktu nie chcemy – dodaje właściciel Stelmetu ENEI BC.

Dzisiejszy rywal mistrza kraju to zespół z innej, wyższej półki finansowej. Ma szeroki, silny skład, a w trakcie sezonu zatrudniał nowych graczy, z dużymi nazwiskami – Semiha Erdena, czy ostatnio Juana Palaciosa i Josha Adamsa.

Wczoraj Turcy przylecieli czarterem do Babimostu i po treningach staną naprzeciwko Stelmetu prowadzeni przez trenera reprezentacji Turcji – Ufuka Saricę.

Nasi zawodnicy mówią przed meczem, że nie mają nic do stracenia, że będą walczyć o niespodziankę i…zobaczymy, co się wydarzy.

P.Zamojski

V.Dragicević

Mecz rozpoczyna się o 18:30, na tranmsisję zapraszamy do RZG.

(Visited 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz