20 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 995 times, 1 visits today)

Siatkarze Astry Nowa Sól przegrali z  Gwardią Wrocław w kolejnym meczu II ligi 1-3 choć mecz zaczął się dla nich wybornie, bo od wygranego wysoko I seta. Potem było już gorzej…

Niecodzienna rzecz wydarzyła się natomiast przed spotkaniem. Kilkadziesiąt minut przed jego rozpoczęciem w busa Gwardii w okolicach Nowego Miasteczka wjechało Daewoo Tico, którego kierowca został odwieziony do szpitala. Nowosolanie tymczasem zorganizowali rywalom transport zastępczy, ale Gwardia przyjechała na salę z opóźnieniem i mecz rozpoczął się 30 minut później niż to zaplanowano.

W pierwszej partii Astra zmiotła rywala z parkietu 25-11. W drugiej zmiana sytuacji – Gwardia gładko wygrywa 25-15, potem wyrównana końcówka 3 seta, ale znów lepsi goście 25-23. W ostatnim secie wrocławianie postawili kropkę nad i – wygrali seta 25-17 i cały mecz 3-1.