Zimowo na gorzowskich drogach

06:58

16 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

(Visited 681 times, 1 visits today)

Dziś na gorzowskich drogach mamy typowo zimowe warunki. Pada dość intensywny śnieg, ale temperatura w okolicach zera, wszystko się więc topi. Widoczność znacznie ograniczona, uwaga więc na pieszych. Jak informuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji, na razie bez stłuczek. Intensywnie pracują też pługopiaskarki.

Jak informują nasi reporterzy, w tej chwili w okolicach Łukasińskiego na Górczynie i na Rondzie Sybiraków – korek i sporo pośniegowego błota. Korek wynika nie tylko z porannego ruchu, ale i tego, że pracują pługopiaskarki. Ciężko jest też wyjechać z dróg osiedlowych. Zakorkowana też ulica Warszawska od strony Czechowa w kierunku Ronda Santockiego.

Sytuację sprawdzała nasza reporterka Ela Kobelak:

Poza miastem lokalną śliskość mamy na drodze Gorzów – Santok, Gorzów – Barlinek. Zajeżdżony śnieg na trasie Gorzów – Witnica – Kostrzyn. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, lokalna śliskość występuje też w okolicach Nowin Wielkich i Krzeszyc.

Relacje z dróg naszych słuchaczy i komentarze:

– Wszystkie pługopiaskarki – w sumie 10, jakimi dysponuje spółka Inneko R.C.S, odpowiedzialna za zimowe utrzymanie miasta, są w terenie. Pierwsze samochody wyjechały już o godzinie 3.30 w nocy, tuż po tym, jak zaczął prószyć śnieg. Drogi są posypywane mieszanką soli z piaskiem lub samej soli, w zależności od sytuacji – taką informację na facebookowym fanpagu „Gorzów Info” podaje magistrat. Dalej czytamy, że pługopiaskarki odśnieżają miasto, zgodnie z kategoriami odśnieżania. Będą w terenie tak długo, jak będzie to niezbędne, czyli jeszcze kilka godzin po ustaniu opadów. Tymczasem nasi słuchacze ostro krytykują działania miejskich służb.

Drogowcom w uporządkowaniu sytuacji na drogach może pomóc prognoza pogody. Meteorolodzy przewidują co prawda na dziś opady śniegu z deszczem i samego deszczu, ale będzie ciepło, bo do 4 stopni powyżej zera.

26937389_1516676008431682_1029874426_o

(Visited 681 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz