Zatrzymanie cudzoziemców w Łęknicy

12:14

31 stycznia 2018

Sławomir Kordyjalik

dziennikarz redakcji informacji, działu sportowego i Popołudniówki  Radia Zachód, tel. +48 68 4555 522, +48 68 4555 595,  e-mail: s.kordyjalik@zachod.pl

(Visited 684 times, 1 visits today)

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Tuplicach podczas kontroli samochodu, ujawnili i zatrzymali 11 cudzoziemców, którzy schowani byli w zaplombowanej części ładunkowej pojazdu. Zatrzymano również przewożącego ich obywatela Turcji.

Jak informuje kapitan Rafał Potocki ze Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, funkcjonariusze na terenie byłego przejścia granicznego w Łęknicy, zatrzymali do kontroli wyjeżdżający z naszego kraju bus, na słowackich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 37-letni obywatel Turcji, który posiadał oprócz paszportu niemiecką kartę pobytu, przewoził części samochodowe z Turcji do Belgii. Podczas kontroli pojazdu, funkcjonariusze usłyszeli odgłosy pochodzące z wnętrza auta i podjęli decyzję o zerwaniu plomby celnej.

 

Wystąpiono do strony czeskiej o przyjęcie cudzoziemców w ramach readmisji uproszczonej. Zatrzymany obywatel Turcji odpowie za udzielenie pomocy cudzoziemcom w przekroczeniu oraz usiłowaniu przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

(Visited 684 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz