Żadnego wstrzymywania inwestycji nie będzie. Prezydent o przebudowie ul. Myśliborskiej

09:59

24 grudnia 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Prezydent Gorzowa rozwiewa wątpliwości w sprawie przebudowy ul. Myśliborskiej. – Inwestycja nie zostanie wstrzymana – mówił w Radiu Gorzów Jacek Wójcicki.

Przypomnijmy, Lubuski Urząd Wojewódzki jeszcze raz przeprowadzi postępowanie dotyczące decyzji ZRID, czyli pozwolenia na inwestycję.

Chcieli tego byli właściciele terenów po których przebiegać ma rozbudowana ulica Myśliborska. Byli, bo decyzją wojewody tereny te przeszły na własność województwa lubuskiego.

Wojewoda wznowił postępowanie, ale nie zgodził się na wstrzymanie prac, o co także wnioskowali właściciele terenów. To postanowienie wojewody można jednak zaskarżyć i skutecznie wstrzymać inwestycję.

W opinii prezydenta Gorzowa tak się nie stanie:

Ul. Myśliborska w Gorzowie to trasa wylotowa z miasta w kierunku Szczecina i terenów przemysłowych Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W pierwszym etapie rozbudowa ulicy obejmie wykonanie m.in.: dwóch jezdni oddzielonych pasem zieleni na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Chorwacką, ronda na skrzyżowaniu z ul. Chorwacką, chodników i ścieżek rowerowych. Te prace mają zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku. Koszt prac na tym odcinku to 9 mln zł. W kolejnych etapach, ulica ma być przebudowana aż do węzła z trasą ekspresową S3 i granicą strefy ekonomicznej.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz