XIV Olimpiada Umiejętności Zawodowych Uczestników WTZ

22:26

16 września 2011

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

(Visited 502 times, 1 visits today)

Warsztaty Terapii Zajęciowej to dla wielu osób niepełnosprawnych pierwszy krok dający szansę na uświadomienie sobie swoich możliwości, a co za tym idzie, szansa na znalezienie zatrudnienia. Międzyrzecka Olimpiada ma na celu nie tylko rywalizację, ale przede wszystkim pokazanie nabytych umiejętności przez uczestników WTZ.
W Warsztatach Terapii Zajęciowej uczestniczy spora grupa mieszkańców wsi i małych miasteczek.
W piątek, 16 września, w hali widowiskowo-sportowej MOSiW, spotkali się uczestnicy WTZ z Chwalęcic, Gorzowa Wielkopolskiego, Gubina, Kamienia Wielkiego, Koła, Krosna Odrzańskiego, Międzyrzecza, Nowej Soli, Sulęcina, Świebodzina, Wiechlic, Zielonej Góry i Żar. Przyjechali także uczestnicy z niemieckiego Dreibrück.
Organizatorami Olimpiady są: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Warsztat Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. Olimpiada została dofinansowana ze środków Zarządu Województwa Lubuskiego PFRON oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Miedzyrzeczu. W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. Jacek Brzeziński, zastępca prezesa zarządu PFRON i Jan Świrepo, wicewojewoda lubuski.
Rywalizacja przebiegała w kategoriach tematycznych: ceramika, florystyka, gastronomia, krawiectwo, plastyka i stolarstwo.
W oczekiwaniu na werdykt jury uczestnicy olimpiady obejrzeli pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu członków sekcji tanecznej, działającej przy MOK, wysłuchali piosenek w wykonaniu Moniki Kubiak, a potem ruszyli do wspólnej zabawy.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w olimpiadzie i upominki rzeczowe, a każdy WZT oprócz dyplomu także pamiątkowy puchar.
W rywalizacji zespołowej przyznano:
I miejsce i puchar przechodni dla WTZ z Sulęcina
II miejsce dla WTZ z Kamienia Wielkiego
III miejsce dla WTZ Chwalęcice

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RCjvLWnRrpY[/youtube]

Więcej filmów na You Tube

(Visited 502 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz