Witnica stawia na rozwój turystyki wodnej

14:33

20 lipca 2011

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 105 times, 1 visits today)

Witnica stawia na rozwój turystyki, zwłaszcza rzecznej. – Chcemy czerpać z niemieckich rozwiązań, dlatego nawiązaliśmy współpracę z naszymi sąsiadami znad rzeki Mozeli w południowo – zachodniej części Niemiec, którzy od wielu lat rozwijają turystykę rzeczną – mówi Grażyna Aloksa  z Towarzystwa Przyjaciół Witnicy.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/20-grazyna-aloksa-o-rozwijaniu-turystyki-regionalnej.mp3|titles=Grażyna Aloksa o rozwijaniu turystyki regionalnej]
Oba regiony mają wiele podobieństw, dlatego warto wymieniać się doświadczeniami i korzystać z nich. – My chcemy rozwijać turystykę nadwarciańską wokół Witnicy – mówi Andrzej Kuderski – dyrektor Zespołu Szkół w Witnicy.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/20-andrzej-kuderski-o-rozwijaniu-turystki-nadwarcianskiej.mp3|titles=Andrzej Kuderski o rozwijaniu turystyki nadwarciańskiej]
Witniczanie zaprosili nad Wartę, w Świerkocinie mieszkańców południowo – zachodniej części Niemiec na „Noc perseidów”, która odbędzie się w nocy z 12-13 sierpnia. – Będzie to doskonała okazja, by promować turystykę nadwarciańską – dodaje Andrzej Kuderski.
(Visited 105 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz