W ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci w Gorzowie nareszcie działa winda

17:36

30 stycznia 2018

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 1 041 times, 1 visits today)

Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Gorzowa ma pod swoją opieką ponad 600 dzieci. Ponad siedemdziesięcioro z nich uczęszcza do prowadzonego przez tę organizację Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. Niestety przez kilka miesięcy w placówce nie działała winda, ponieważ urządzenie wyłączono z użytkowania ze względów technicznych.

W końcu udało się zebrać pieniądze, niezbędne do zakupu i zainstalowania dźwigu. – Teraz nareszcie dzieci, poruszające się na wózkach, nie muszą być wnoszone po schodach, ale wjeżdżają wraz z opiekunami windą – cieszy się Beata Piwowarska, przewodnicząca gorzowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną:
Z tego, że w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym działa winda bardzo zadowolona jest dyrektor placówki, Małgorzata Puchlicka:
Cały remont szybu windowego wraz z wymianą dźwigu, kosztował 250 tysięcy złotych. Stowarzyszenie otrzymało z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 100 tysięcy złotych. 130 tysięcy pochodzi z funduszy własnych, przede wszystkim z 1%. Brakującą kwotę 20 tysięcy złotych przekazała fundacja „Serce na dłoni”.
(Visited 1 041 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “W ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci w Gorzowie nareszcie działa winda”

Dodaj komentarz