W KGHM żałoba po tragicznej śmierci trzech pracowników

11:00

30 stycznia 2018

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 455 55 03

(Visited 1 094 times, 1 visits today)

Polska Agencja Prasowa

(Visited 1 094 times, 1 visits today)

W KGHM Polska Miedź S.A. ogłoszono trzydniową żałobę po wypadku komunikacyjnym, w którym zginęło trzech pracowników należącej do holdingu kopalni Rudna. W wypadku, do którego wieczorem na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami, zostało też rannych 16 osób.

Jak powiedziała rzeczniczka KGHM Justyna Mosoń, prezes miedziowej spółki Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił w związku z tragiczną śmiercią pracowników trzydniową żałobę. „Pracownicy jechali autobusem do pracy w kopalni Rudna. W pojazd uderzyła naczepa tira” – powiedziała Mosoń.

Do wypadku doszło po godz. 17 na drodze pomiędzy Polkowicami i Lubinem w okolicach zjazdu na miejscowość Obora. Od jadącej w stronę Lubina ciężarówki odczepiła się naczepa i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka autobus. „Na autobus, w który uderzyła naczepa, najechało jeszcze inne auto osobowe, a później kolejny bus +otarł+ się o te pojazdy” – relacjonował wcześniej PAP Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a 17 zostało rannych, w tym trzy ciężko. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubinie Jan Pociecha powiedział, że w nocy w szpitalu zmarła kolejna osoba.

(Visited 1 094 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz