Uroczystości rocznicowe w gorzowskiej Katedrze

20:56

10 kwietnia 2012

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

(Visited 263 times, 1 visits today)

Poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i niepodległościowych, Solidarności, Straży Miejskiej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz około 200 wiernych wzięło udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w gorzowskiej Katedrze w 2. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Homilię wygłosił ks. Witold Andrzejewski,

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/04/10-ks-witold-andrzejewski-homilia-w-2-rocznice-katastrofy-smolenskiej-gorzow-katedra.mp3|titles=ks Witold Andrzejewski – homilia w 2 rocznicę katastrofy smoleńskiej – Gorzów – Katedra]

Po Mszy zgromadzeni przeszli pod Krzyż Misyjny, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.

(Visited 263 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Uroczystości rocznicowe w gorzowskiej Katedrze”

 1. Nikt księdza Andrzejewskiego do sądu nie poda. Bez obaw czcigodny przedstawicielu prawego i sprawiedliwego stanu duchownego. „Rząd łże” powiada ksiądz… I nieświadomie, bo o cynizm tak wspaniałego kapłana nie podejrzewam, wpisuje się w scenariusz polityczny rozpisany przez Jarosława Kaczyńskiego. Który to oczywiście na prawdę ma monopol. Ceną jaką zapłaci polski Kościół Katolicki za te wszystkie polityczne agitki będą puste kościoły. Scenariusz Kaczyńskiego zakłada polaryzowanie społeczeństwa. To jest napuszczanie jednych Polaków na innych… Tych gorszych. Źdźbło w oku księże prałacie widzicie u innych a belki w swoim… itd.

 2. polecam wysłuchanie ks. prałata Witolda i refleksję o nas, o Polsce.

 3. Ks.Witold jak zwykle jest sobą niezależnie , kto rządzi potrafi dowalić władzy.
  A ta władza mimo przychylności mediów grzeszy zaniechaniem w wielu sprawach związanych ze sprawą katastrofy smoleńskiej, Wszystko w imię dobrych stosunków sąsiedzkich z Rosją.

 4. Świeckie państwo, państwowe radio, państwowe i samorządowe służby [policja, straż pożarna] – raptem 200 wyznawców w ponad 100 tysięcznym mieście.

 5. Obchodów takich uroczystości nie należy komentować . Pochylmy się nad tymi , którzy oddali swoje życie i uczcijmy ich pamięć , aby i po nas bliscy zachowali pamięć i szacunek.

 6. w stanie wojennym i w mrocznych czasach komuny też nieliczni uczestniczyli = mieli odwagę, publicznie manifestować sprzeciw wobec władzy. Zapewniam, wtedy odwaga była w cenie. Choć dzisiaj czasy nie są porównywalne, to coraz częściej mamy do czynienia z przejawami odwetu politycznego ze strony rządzących, tych w Gorzowie i tych w Warszawie. Kto nie z NIMI ten przeciw NIM. To nie PiS dzieli Naród, ale owi ONI, którzy rządzą i mają czym DZIELIĆ. Polska potrzebuje rządów prawdy, prawa i sprawiedliwości.

 7. Pewnie przyjdzie czas, że Jarek się dorwie do władzy i znów da popis swoich umiejętności. Polska będzie dumnym krajem…….skłóconym ze wszystkimi, zepchniętym na margines i zadłużonym. Ale najważniejsze, że to był zamach

 8. Zgadzam się z tym, co pisze „partijota”.
  Niestety kościół katolicki w ostatnich latach przesadnie angażuje się w politykę, zapominając o tym, że wierni do kościoła przychodzą nie po agitację polityczną, a z potrzeby modlitwy, dla wiary… A to odstrasza wielu, którzy mają na co dzień dość politycznej burzy w mediach, o kościele nie wspominając.

  Ja również uważam, że w perspektywie kilku lat kościół katolicki przy takim dalszym działaniu straci wielu wiernych, a właściwie powiem inaczej – ludzie wierni wierze katolickiej pozostaną, ale księża tak skutecznie ludzi do siebie zniechęcą, że kościoły będą puste…

 9. Piękne kazanie Księdza Prałata.
  Komentarze bezmózgich lemingów i pokemonów litościwie pominę milczeniem. Szkoda czasu na… nic.

 10. przypomnijcie sobie jak strasznie buło za pisu.Benzyna 3.90.kto wprowadził ulgę na dzieci i becikowe.kto obniżył składkę rentową.Tak strasznie żyło się za pisu.

 11. wszyscy nawzajem sie opluwamy a inni z nas sie smieja i uwazaja za idioto ktorzy maja polskie w dupie

 12. Nie odladajcie TV. POprawnie POlitycznie media potrafia zrobić wodę z mózgu i odzwyczajają od samodzielnego myślenia i wyciagania wniosków.
  Typowe przykłady widać w wypowiedziach patryjoty i Mmm.

Dodaj komentarz