Sukces lubuskich grup rybackich

15:27

3 sierpnia 2011

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 84 times, 1 visits today)

Województwo lubuskie jednym z liderów unijnego programu RYBY.
W naszym regionie działa aż pięć lokalnych grup rybackich, które realizują projekty o wartości przekraczającej 100 mln złotych. Dzięki temu województwo lubuskie zajmuje trzecie miejsce w kraju, wyprzedzając m.in.: województwo kujawsko-pomorskie, Wielkopolskę, a nawet Warmię i Mazury.

– To ogromny sukces naszych rybaków – mówi Józef Bogdan Wiatr z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/03-ryby1.mp3|titles=Józef Bogdan Wiatr]

Zdaniem Józefa Bogdana Wiatra projekty realizowane przez lokalne grupy rybackie mają ogromne znaczenie dla całego regionu, ponieważ pieniądze z programu RYBY mogą być przeznaczone także na rozwój poszczególnych gmin i powiatów:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/03-ryby2.mp3|titles=program RYBY dla samorządów lokalnych]

Dodajmy tylko, że zarejestrowane na terenie naszego regionu lokalne grupy rybackie wykorzystały już wszystkie pieniądze z obecnego rozdania programu RYBY. Kolejne projekty będą realizowane już w ramach unijnego budżetu na lata 2014 – 2020.

(Visited 84 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Sukces lubuskich grup rybackich”

  1. Co za bzdury, znowu lubuskie najlepsze w Polsce. Radzę przejechać się w inne regiony i porównać jak wygląda rzeczywistość. Zostaliśmy w tyle już od momentu środków przedakcesyjnych. Napewno pierwsi w propagandzie sukcesu!

  2. Gdzie nie spojrzeć, to jest dużo gorzej niż było. W Garbiczu była piękna półtorakilometrowa pieszojezdna promenada nad Jeziorem Garbicz wykorzystywana przez wędkarzy, rowerzystów i spacerowiczów. , a obecnie jest sprzedana i przeznaczona do likwidacji. Nadal egzystuje we wszystkich polskich i niemieckich przewodnikach i mapach, oraz w sprawozdaniach z podróży. jako warta odwiedzenia droga rowerowa: http://garbicz.beepworld.de/fahrradweg.htm

Dodaj komentarz