Sprawa Fórmanowicz. Zeznawał dyrektor MOPS

21:48

6 grudnia 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 845 times, 1 visits today)

W środę przed Sądem Pracy odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Stanisławy Fórmanowicz. Urzędniczka Miejskiego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności, miała być poddana szykanom, bo nie chciała wydać korzystnej decyzji prezydentowi Zielonej Góry, Januszowi Kubickiemu. 

W kolejnym postępowaniu sąd rozpatruje pozew o zapłatę z tytułu mobbingu i naruszenia zasad równego traktowania w zatrudnieniu, do których miało dojść w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, który jest organem prowadzącym Zespół.

W środę sąd wysłuchał szefa MOPS, Mieczysława Jerulanka. Po wyjściu z sali rozpraw Stanisława Fórmanowicz tak komentowała zeznania dyrektora:

Mieczysław Jerulank nie zgodził się na rejestrowanie swoich zeznań. Po wysłuchaniu zgodził się jednak na komentarz. Zarzuty Stanisławy Fórmanowicz w całości odrzuca:

Jerulank uważa również, że ze względów formalnych powódka nie mogła rozpatrywać wniosku prezydenta Kubickiego, o przyznanie grupy inwalidzkiej i karty parkingowej. Jak mówi, przepisy zabraniają orzekania w sprawie przełożonych:

– To nie komedia, to dramat – odpowiada Stanisława Fórmanowicz i przekonuje, że ws. orzeczenia dla Janusza Kubickiego oprócz jego doradcy Zygmunta Stabrowskiego, naciskały także inne osoby i są na to dowody:

Kolejna rozprawa przed Sądem Pracy odbędzie się w lutym przyszłego roku.

(Visited 845 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Sprawa Fórmanowicz. Zeznawał dyrektor MOPS”

  1. Pani Fórmanowicz jak zawsze robi z siebie ofiarę .W kółko opowiada to samo.Zal słuchać.Najmądrzejsza,wzorowy pracownik oj nic samokrytyki.Pan Redaktor powinien zapytac o jej orzeczenie i jak to sobie ona dla siebie załatwiła bo takie ma.Poza tym pora juz chyba dać sobie spokój z nagłaśnianiem tej sytuacji jakby nie było w Zielonej Górze ważniejszych spraw Panie Życzkowski. Pani Fórmanowicz proponuje jeszcze rozgłośnię ojca Rydzyka tez wszechwiedzącego wszystko.

  2. Pani Fórmanowicz nie robi z siebie ofiary, tylko jest ofiarą lubuskich układów.

Dodaj komentarz