Spotkanie w sprawie Doliny Zielonej bez porozumienia (wideo, zdjęcia)

22:55

15 lutego 2016

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 805 times, 1 visits today)

Ponad setka mieszkańców, zielonogórscy radni i deweloper spotkali się by rozmawiać o przyszłości terenu Doliny Zielonej. Blisko dwugodzinna dyskusja nie przyniosła rozwiązania, które zadowoliłoby skonfliktowane strony. 

Argumenty za i przeciw inwestycji na dawnym terenie basenowej spółki Aquarena oraz w jej okolicy, nie zmieniają się. Popierany przez radnych prezydenckiej koalicji deweloper, chce budować osiedle i obiecuje stworzyć obiekty rekreacyjne dostępne dla mieszkańców.

Ci z kolei wraz z opozycją, bronią obecnego charakteru obszaru, wytykając inwestorowi, że świadomie kupił teren, który był przeznaczony pod rekreację i nie może teraz oczekiwać zmiany planu.

W połowie spotkania, część radnych z Klubu Zielona Razem i Platformy Obywatelskiej opuściło salę. Protestowali w ten sposób przeciw oskarżeniom o korupcję, które padły ze strony jednego z mieszkańców.

 

Inwestor chce na działce wybudować pięć budynków, w których zamieszka około tysiąca lokatorów. Mieszkańcy okolicznych osiedli boją się, że wraz ze zmianą planu, w sposób nieodwracalny degradacji ulegnie zielony charakter ich okolicy.

Protestujący zebrali już około 3 tysięcy podpisów pod petycją do prezydenta, by nie zmieniać przeznaczenia terenu. Zapowiedzieli także kolejne akcje blokujące inwestycje. Sprawą dyskusyjnego planu podczas najbliższej sesji będzie zajmować się Rada Miasta.

FRAGMENT TRANSMISJI WIDEO (link usługi Periscope aktywny 24h) 

 

(Visited 805 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz