Sobieraj zastępcą dowódcy Czarnej Dywizji

13:39

11 marca 2011

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

(Visited 516 times, 1 visits today)

Generał brygady Andrzej Sobieraj otrzymał nominację na zastepcę dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej- dowiedziało się Radio Zachód.

Zastapi on na tym stanowisku generała Mirosława Rozmusa, którego  w grudniu ubiegłego roku  Minister Obrony Narodowej wyznaczył na stanowisko komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej. Sobieraj do tej pory był dowódcą 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Uroczyste przywitanie nowego zastępcy dowódcy Czarnej Dywizji odbędzie się w poniedziałek w samo południe.

Andrzej Sobieraj  ukończył Poznańską Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Pancernych. Pierwsze stanowisko służbowe dowódcy plutonu objął w 18 Pułku Czołgów Średnich w Wędrzynie. W kolejnych latach pełnił obowiązki dowódcy kompanii, szefa sztabu batalionu i dowódcy batalionu w 17. Pułku Zmechanizowanym w Międzyrzeczu. Dowodził  także 18 Pułkiem Zmechanizowanym w Wędrzynie. W 1995 roku wyznaczony został na dowódcę 15 Brygady Kawalerii Pancernej w Wędrzynie. Obowiązki te pełnił do 2003 roku. Przez kolejne dwa lata był zastępcą dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Następnie został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Od 2007  roku dowodził 34 Brygadą Kawalerii Pancernej w Żaganiu.


(Visited 516 times, 1 visits today)

16 myśli na temat “Sobieraj zastępcą dowódcy Czarnej Dywizji”

 1. A właśnie, że wygląda dobrze, jak prawdziwy żołnierz, a nie rozlazły tatusiek.

 2. Przypominamy, że komentarze niezgodne z netykietą i propagujące wulgaryzmy będą usuwane.

 3. służyłem pod jego dowództwem i jestem z tego dumny.wie co mówi i robi.wymaga bo taka jest jego rola.szacunek

 4. czy ma doswiadczenie bojowe? gzieś wyjeżdżał? służył poza granicami kraju?

 5. SŁUŻBA TO NIE TYLKO ZARABIANIE PIENIĘDZY POZA GRANICAMI KRAJU.TUTAJ TEŻ KTOŚ MUSI SŁUŻYĆ CHOCIAŻBY PO TO,BY SZKOLIĆ TYCH KTÓRZY PÓŹNIEJ WYJADĄ.POZA TYM CZY WSZYSCY „MISJONARZE”TO OD RAZU WETERANI I BOHATEROWIE?

 6. @ saper
  a kogo on szkoli, siedzi w sztabie, pierdzi w stołek, tupie nogą w podłogę i „ma być!” , wszędzie jest piramida, ale w mon-ie jest dość konkretna, a ten typowy trep, kosi jak leci, wszystko do garnka, ja nie mówię, że doświadczenia nie ma, ale „tam” wita tylko wtedy, jak mordę trzeba pokazać, bełkocze pod nosem i dostaje kasiorę za to, i ty mi teraz powiedz stawiając się na miejscu tych którzy tam robią dziennie po 20 km z kamasza, będąc w pozycji „do biegu”praktycznie 70% trasy, że następca będzie lepszy ? ” w tył zwrot , odmaszerować”

 7. @CORNEL WALKER
  DŁUGO MOŻNA DYSKUTOWAĆ NA TEN TEMAT A I TAK NIKT NIKOGO NIE PRZEKONA.W KOŃCU KAŻDY MA PRAWO DO WŁASNYCH POGLĄDÓW I OSADÓW.”MISJONARZOM” NIE UMNIEJSZAM ZASŁUG.ZRESZTĄ TEŻ CHCIAŁEM ALE WTEDY JECHALI TYLKO WYBRAŃCY. JA PO PROSTU CENIĘ MOJEGO BYŁEGO DOWÓDCĘ ZA WIEDZĘ,STANOWCZOŚĆ I KONSEKWENCJĘ.TO CO PISZESZ O PIERDZENIU W STOŁEK TO OGÓLNIKI.POZA TYM NA TEN STOŁEK TEŻ JAKOŚ TRZEBA SIĘ WDRAPAĆ A TO CZASAMI WYMAGA WIELE PRACY I WYRZECZEŃ.OCZYWIŚCIE SĄ WYJĄTKI ALE NIE W TYM WYPADKU.POZDRAWIAM

 8. saper czy ty masz na imię Piotrek P. bo coś mi ta wypowiedź przypomina taką osobę służącą w 17WBZmech pod dowództwem Andrzejka,w k.sap, zgadzam się z wypowiedziami kolegów jest to człowiek wykorzystujący swoje stanowisko służbowe do wiadomych celów, cwaniak, cham itp. generałem nie powinien być przełożeni chyba nie wiedzieli co robią dając mu nominacje na generała, według mnie powinien być szeregowym a nie oficerem.

 9. słabo znacie nie osądzajce!a obowiązki na takich stanowiskach musimy sumiennie wykonywać!

 10. Już nie jest zastępcą….nawet nie jest już żołnierzem,zwolniony z wojska po prawomocnym wyroku skazującym!

 11. Służyłem pod nim, w czasie , gdy był dowódcą batalionu czołgów 17 Drezdeńskiego Pułku Zmechanizowanego . Stanowczy , wymagający i sprawiedliwy . I jedno jest pewne – za darmo tego stopnia się nie drobił . Praca , praca , i non stop szkolenia .

 12. a ja w samochodówce żary mieliśmy zespół muzyczny

Dodaj komentarz