Skwierzyńskie zabytki zinwentaryzowane

17:25

14 września 2011

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 73 times, 1 visits today)

 
Studenci ochrony dóbr kultury Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadzili inwentaryzację obiektów zabytkowych w gminie Skwierzyna.Dokładnie opisane zostały dwa skwierzyńskie kościoły, a także stary dworek w Murzynowie, w którym mieści się szkoła. – Obiekty zabytkowe, aby mogły zostać poddane pracom konserwatorskim muszą być dokładnie opisane, a wcześnie przebadane pod względem uszkodzeń – mówi Błażej Skaziński – kierownik delegatury gorzowskiej Państwowej Służby Ochrony Zabytków.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/09/14-skazinski-o-inwentaryzacji-zabytkow-w-skwierzynie.mp3|titles=Skaziński o inwentaryzacji zabytków w Skwierzynie] 
– Dzięki dokumentacji wykonanej przez studentów z Uniwerytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaoszczędziliśmy – cieszy się Aleksander Szperka – wiceburmistrz Skwierzyny.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/09/14-aleksander-szperka-o-renowacji-dworku-w-murzynowie.mp3|titles=Aleksander Szperka o renowacji dworku w Murzynowie]
Władze gminy Skwierzyna planują na początku roku złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyznanie dotacji na remont Szkoły Podstawowej, która mieści się w zabytkowym dworku.
 
(Visited 73 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz