S. Pieńkowski wydaje oświadczenie w sprawie zarzutów SLD wobec Surmacza

13:14

24 czerwca 2013

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM.

E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

(Visited 58 times, 1 visits today)

Szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Pieńkowski wydał oświadczenie w sprawie zarzutów, jakie gorzowscy radni SLD stawiają radnemu PiS Markowi Surmaczowi.

Radni Sojuszu twierdzą, że Surmacz wprowadza miejskich urzędników w błąd.

Przypomnijmy, chodzi o pomieszczenia, jakie Surmacz wynajmuje od miasta na preferencyjnych warunkach, przy ulicy Hawelańskiej 5. SLD twierdzi, że faktury najmu są wystawiane na nieistniejącą od 2003 roku partię polityczną Przymierze Prawicy. Zdaniem działaczy Sojuszu Marek Surmacz wprowadza w ten sposób w błąd Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, bo podpisuje dokumenty w dalszym ciągu w imieniu nieistniejącej partii politycznej.

Marek Surmacz na naszej antenie tłumaczył, że Przymierze Prawicy zostało wchłonięte przez PiS, więc radni SLD próbując go zaatakować, strzelili kulą w płot. Przypomniał, że przy ul. Hawelańskiej mieszczą się biura komitetu nr 1 gorzowskiego PiS. Na wynajem tych pomieszczeń zawarte są dwie umowy. Oprócz umowy na radnego Surmacza jest jeszcze jedna – między ZGM a Elżbietą Rafalską (posłanka prowadzi tam swoje biuro).

Odpowiedź M. Surmacza znajdziesz tu:

http://http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/m-surmacz-zabral-glos-w-sprawie-lokalu-przy-hawelanskiej/

Dziś w tej sprawie do naszej redakcji trafiło oświadczenie szefa powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Sebastiana Pieńkowskiego.

Oświadczenie

Zarzuty postawione w interpelacji Klubu Radnych SLD z dnia 19 czerwca 2013 r. w stosunku do członka Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości

w Gorzowie p. Marka Surmacza brzmią poważnie, ale dziś nie są potwierdzone żadnymi dowodami. Do momentu postawienia zarzutów przez odpowiednie organy Państwa w/w sprawie traktuję to, jako prywatną sprawę p. Marka Surmacza i domniemam jego niewinności.

Zwracam się również z prośbą do niektórych mediów, by nie wprowadzały w błąd swoich odbiorców informując, że biuro Prawa

i Sprawiedliwości w Gorzowie mieści się przy ul. Hawelańskiej. Informuję, że

w Gorzowie jest jedno biuro partii Prawo i Sprawiedliwość – przy ul. Borowskiego 31. Poza tym sugerowanie przez niektórych lokalnych polityków, że władze Prawa i Sprawiedliwości mogą nie znać ustawy o partiach politycznych i rozliczają swoje finanse niezgodnie z stanem prawnym obowiązującym w Polsce uważam za niczym nieuprawnione.

Z poważaniem,

Przewodniczący

Zarządu Powiatowego

w Gorzowie

Sebastian Pieńkowski

Oświadczenie ws. interpelacji Klubu SLD

(Visited 58 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz