Radni Platformy Obywatelskiej krytykują PKP

14:00

5 stycznia 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM.

E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

(Visited 539 times, 1 visits today)

Jak już informowaliśmy, przed świętami PKP wypowiedziały miastu umowy najmu nisz na nadwarciańskim bulwarze. Z tą decyzją nie zgadza się klub radnych Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Roberta Surowca, pojawia się ryzyko, że bulwar zmieni przez to swoje oblicze, bo pod niszami mogą pojawić się inne lokale niż gastronomiczne: 

Radni PO odnieśli się również do zamieszania wokół remontu ul. Kazimierza Wielkiego. Przypomnijmy, Gorzów nie dostanie rządowego dofinansowania do przebudowy tej ulicy. – Jesteśmy zbulwersowani – powiedział szef klubu PO, Jerzy Sobolewski:

Odnośnie nisz i bulwaru, radni PO chcą rozważyć przystąpienie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zapisać w tym miejscu działalność gastronomiczną. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie z wiceprezydentem Jackiem Szymankiewiczem. Klub przygotuje też stanowisko z apelem odstąpienia przez PKP od wypowiedzenia miastu umowy najmu nisz. Dokument ma trafić również do ministra infrastruktury, wojewody i lubuskich parlamentarzystów.

(Visited 539 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz