Przy ul. Górczyńskiej obok Panoramy nie powstanie stacja paliw

08:35

19 grudnia 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 261 times, 1 visits today)

Mieszkańcy wygrali spór z prywatnym przedsiębiorcą. Prezydent Gorzowa zapewnił ich, że jego urzędnicy tak sporządzą plan zagospodarowania przestrzennego, żeby żadna uciążliwa dla mieszkańców inwestycja nie mogła tam powstać. Protestujących mieszkańców wsparli radni, którzy podczas sesji zgodzili się na sporządzenie planu między ulicami Górczyńską a Daszyńskiego.

Grupa kilkunastu mieszkańców zjawiła się na sesji gorzowskiej Rady Miasta. Decyzję radnych i prezydenta nagrodzili brawami. – Taka inwestycja to całodobowy hałas i zapach paliwa tuż pod naszymi oknami. Na to nie możemy się zgodzić – mówi jeden z mieszkańców Piotr Należyty:

Prezydent Gorzowa przypomniał podczas sesji, że działka została sprzedana w 1998 roku, a sam konflikt o budowę stacji paliw w tamtym miejscu trwa od dawna. Urząd Miasta mimo pozytywnej dla przedsiębiorcy opinii środowiskowej postanowił tak sporządzić plan zagospodarowania przestrzennego, żeby stacja nie mogła powstać. Mówi prezydent Jacek Wójcicki:

Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz przyznaje, że inwestor wystapił z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy na budowę stacji paliw. – Obawy mieszkańców są więc realne – mówi Jacek Szymankiewicz:

Interpelacje w imieniu mieszkańców pisali radni: Grażyna Wojciechowska, Jan Kaczanowski, Robert Surowiec czy Grzegorz Musiałowicz. – Tak blisko bloków stacja paliw nie może powstać – mówi radny Ludzi dla Miasta:

Przedstawiciela inwestora nie było na sesji. Do radnych trafił jednak list, w którym inwestor apeluje do rady o odrzucenie projektu uchwały.

(Visited 261 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz