Powiedzą o przyszłości tramwajów

10:02

9 sierpnia 2011

Jan Kowalski

(Visited 40 times, 1 visits today)

Zespół fachowców pod przewodnictwem wiceprezydenta Tadeusza Tomasika przedstawi jutro Plan Zrównoważonego Rozwoju dla Transportu Publicznego w Gorzowie. Przypomnijmy, zespół został powołany w lutym i efekty jego pracy mają przede wszystkim zdecydować o przyszłości gorzowskich tramwajów. Mówi rzecznik prasowy magistratu Anna Zaleska.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/09-zaleska-tramwa.mp3|titles=Anna Zaleska]

– Celem naszych prac było określenie, w jakim kierunku może rozwijać się komunikacja tramwajowa, nie mówimy tu na pewno o jej likwidacji – powiedział Roman Maksymiak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/09-maksymiak-tramwaj-.mp3|titles=Roman Maksymiak]

Powołanie zespołu, którego efekty pracy poznamy jutro, było o tyle ważne, że od 1 marca weszły w życie zmiany w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym. W myśl nowych przepisów to właśnie miasto będzie teraz dbało między innymi o utrzymanie infrastruktury tramwajowej. Wszystkie wypracowane rozwiązania zaczną obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

 

(Visited 40 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Powiedzą o przyszłości tramwajów”

 1. Tramwajem na mecz do Nowin …………..

 2. ŻÓŁTO NIEBIESKA K(U)RWA Z GORZOWA WLKP.

 3. Oni mają nas wszystkiech gdzieś banda złodzieji !!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Tadziu postanowił-tramwaje mają być? Niestety to Wrzawa wokół tematu spowodowała wycofanie się z koncepcji likwidacji tramwajów w mieście.wYSTARCZY sięgnąć do wypowiedzi z wiosny br.Koncepcja wypracowana przez zespół , jest koncepcją,którą proponował zespół obrońców sieci tramwajowej w mieście.Cieszy,że pochylono się nad ta koncepcją.Milczenie w sprawie spowodowałoby działania likwidacyjne

 5. Co ci tam znowu urwał ? Znowu jakichś dzieciaczków pobiliście na mieście?
  Jak tramwajem to tylko do Nowin !

 6. Tramwaj przed wojną jeździł na kierunku Zawarcie i powinno się teraz rewitalizować tą linię, a tzw. „infoglob” wyburzyć w jego nadziemnej części.

 7. Tramwaj na Zawarcie ale na Śląską w okolice stadionu żużlowego. Tzn trasa: Stadion – Śląska – Nova Park – Centrum.
  Co do pająka to tyle kasy marnuje się na bzdetne inwestycje że przebudowa pająka aby puścić tramwaj nie powinna być problemem!
  A zawarcie aż się prosi o tramwaj.

 8. miejmy nadzieje, że wzięto pod uwagę zdanie mieszkańców, które w ankiecie i petycji za tramwajami organizowanej przez ludzi z http://www.komunikacja.org wypowiedziało się kilka tysięcy gorzowian.

 9. tramwaje będą.Zapamiętajcie jednak obywatele,że to za sprawą wiosennej publicznej dyskusji,wzięcia sprawy istotnej dla mieszkańców w swoje ręce przez młode osóby ,którym gorzów nie jest obojętnym,a tramwaje jako ekologiczny środek transportu są wizytówką ich miasta.to oni spowodowali,że decydeńci wycofali bzdurne wizje/wybory/wizje.wrócili do koncepcji zapisanych w strategii rozwoju miasta,opracowanie,której za publiczne pieniądze zlecili niezależnym fachowcom.Miał być rok 2014 dla nowych tramwajów,teraz przesunięto,Tadziu zostawi realizację bardzo kosztownego kontraktu/8mln sztuka/następcom,SwiADOMY stanu finansów miasta będzie miał radochę .Dlatego nie interesuje go tramwaj za np.5mln.

Dodaj komentarz