W międzyrzeckich bunkrach powstanie kolejka elektryczna

09:07

9 marca 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

(Visited 3 600 times, 1 visits today)

W bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego powstanie kolejka elektryczna. Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz, który był gościem porannej rozmowy Radia Zachód, mówił o inwestycjach, które podniosą walory turystyczne MRU. Powstać mają tam nowe budynki gospodarcze, a sama ekspozycja, z myślą także o najmłodszych turystach, ma wzbogacić się o dodatkowe atrakcje:

Zdaniem burmistrza Międzyrzecki Rejon Umocniony to wciąż nieoszlifowany diament i brakowało dotąd pomysłu na efektywne wykorzystanie potencjału tego miejsca, pomimo że MRU wymieniany jest jako jedna z czołowych atrakcji turystycznych województwa lubuskiego. Planowane inwestycje mają wynieść od 3,5 do 5 mln złotych.

Całej rozmowy z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem wysłuchać można tutaj.

(Visited 3 600 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “W międzyrzeckich bunkrach powstanie kolejka elektryczna”

  1. Wolałbym komunikat, że przedsięwzięcie jest zaawansowane w realizacji, marzeń nie nazywajmy planami. Pan burmistrz wyraźnie oświadczył, że dopiero trwają prace studialne. Zatem etap absolutnie wstępny i do konkretnych, realnych planów droga daleka. Samorządowcy zbyt często karmią publikę swoimi (!) marzeniami, bliżej ziemi, tutaj podziemi, proszę.

Dodaj komentarz