PiS skarży się na działania gorzowskiej prokuratury

11:45

8 sierpnia 2011

Jan Kowalski

(Visited 60 times, 1 visits today)

Gorzowscy działacze drugiego komitetu PiS donoszą na gorzowską prokuraturę. A konkretnie – na jej działania w sprawie tzw. martwych dusz w gorzowskiej Platformie Obywatelskiej. Zdaniem Sebastiana Pieńkowskiego z PiS-u, gorzowska prokuratura nie działa profesjonalnie, bo np. nie zabezpieczyła oryginalnych dokumentów w sprawie dotyczącej fałszowania podpisów i na wyjaśnianie sytuacji pozwoliła członkom PO. Dlatego PiS kieruje skargę do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Mówi Sebastian Pieńkowski.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/08-pien-1-.mp3|titles=Sebastian Pieńkowski]

Jak dodaje Sebastian Pieńkowski, opieszałość prokuratury może nasuwać wnioski, że nie działa ona niezależnie.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/08-pien-2-.mp3|titles=Sebastian Pieńkowski]

Przypomnijmy, po tym jak prokuratura zajęła się sprawdzeniem, czy przy przyjmowaniu do gorzowskiej PO mogło dochodzić do fałszowania podpisów, w Gorzowie rozwiązano struktury partii. Powołany przez centralę partii komisarz wyjaśnia teraz, ile do partii zostało zapisanych tzw. martwych dusz i kto za to odpowiada.

(Visited 60 times, 1 visits today)

8 myśli na temat “PiS skarży się na działania gorzowskiej prokuratury”

  1. A co z kanapkami dla pewnej pani ?

  2. bawią mnie zawsze argumenty nazwijmy je „kanapkowe”. Jedrzejczak+jego kompani od interesów okradł nas mieszkańców tego miasta na grube miliony, a ile kosztuje zestaw z tego fast foodu?Jakaś różnica jest zauważalna?

  3. Za odstapienie od czynności Prokurator powinien zostać zdymisjonowany.

  4. To już nie pierwsza wpadka gorzowskiej prokuratury na rzecz świata polityki. Prokuratura powinna byc apolityczna. Robic swoje i tyle. Że tak nie jest. Świadczy o tym sposób podjęcia i przeprowadzenia sprawy. Nie zabezpieczenie dowodów w sprawie świadczących o winie lub niewinności jest przestepstwem ściganym z urzędu. Jest to odstapienie od czynności do której Prokurator jest zobowiazany. W stosunku do Prokuratora winno zostac wszczete postepowanie karne. Czynność tą może przeprowadzić z powodzeniem Prokurator Generalny. Prokurator powinien zostać postawiony w stan oskarżenia. Jest to jedyny sposób aby coś zmienić.

  5. Mierni asekuranci, zawsze służą nie prawu, tylko aktualnej władzy. Co się dziwić – jeszcze dziś polowanie na PO nie jest trendi. To psy gończe, które potrafią tylko dobijać tych, którzy już nie rządzą, słabych i z łatą – do odstrzału – przykładem Jarosław K i śp Andrzej L

  6. Art. 231 – nadużycie władzy § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Ten przepis w praktyce jest do nie wyegzekwowania. TzW. prokuratura niezelażna nie rusza swoich, zwłasza po tym jak zarzuca się im niekompetencję. Przecież oni mają imunitet i są nie do ruszenia. Więcej takich co potrafią bez oporów pokazywać niekompetencję i głośno o tym mówić. Pieńkowski do Warszawy i rób porządek. Gdzie my żyjemy w Mozambiku Drogi prokuratorze ????

Dodaj komentarz