Pierwszy finał lubuskich smaków rozstrzygnięty

12:11

21 kwietnia 2013

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM.

E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

(Visited 64 times, 1 visits today)

Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny „Lubuskie smaki” – uroczyście podsumowany. Reprezentacja gorzowskiego gastronomika wywalczyła trzecie miejsce.

Pomysł konkursu wyszedł od Pawła Salamona i Dawida Szkudlarka – szefów kuchni zatrudnionych w Zespole Szkół Gastronomicznych. – Chodzi o to, żeby kultywować historię lokalnej gastronomii – tłumaczy Paweł Salamon.

Do zmagań konkursowych przystąpiło łącznie sześć dwuosobowych drużyn. Oprócz gorzowskiego „gastronomika”, rywalizowały szkoły ze Skwierzyny, Kościelca, Pniew, Międzyrzecza i Świebodzina.

Gdy zespoły przygotowywały konkursowe potrawy, w szkole odbywały się warsztaty, prelekcje i pokazy osób z różnych stron Polski – m.in. szefów kuchni i doradców kulinarnych. Placówkę odwiedził nawet legendarny Kurt Scheller, który dziś w naszym mieście odbywa swój pokaz gotowania.

Imprezę chwalili uczestnicy „Lubuskich smaków” z innych miejscowości. Mówi Joanna Wolniewicz z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie.

Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach. Drugie miejsce przypadło szkole ze Świebodzina, a trzecie gorzowskiemu „Gastronomikowi”.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Pierwszy finał lubuskich smaków rozstrzygnięty”

  1. Nie ważne że uczniowie za Świebodzina zajęli drugie miejsce, ba, uczniowie z Pniew zajęli pierwsze miejsce, Najważniejsza informacja podana w pierwszych zdaniach informacji to taka ze z Gorzowa zajęli trzecie miejsce. Panie redaktorze mania ” największego i najlepszego” was po prostu ośmiesza!

Dodaj komentarz