Pierwsza „łycha” pod S3 w Trzebiszewie

14:21

21 lipca 2011

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

(Visited 152 times, 1 visits today)

W okolicach Trzebiszewa oficjalnie rozpoczęto budowę kolejnych odcinków trasy S3 Gorzów- Skwierzyna i Skwierzyna – Międzyrzecz. Pierwszą „łychę” gruntu na samochód ciężarowy przeniosła ( przy pomocy operatora koparki) wojewoda Helena Hatka.

Dla przypomnienia: Konsorcjum firm, którego liderem jest Mota Engil Central Europe, wybuduje odcinek od Gorzowa do Skwierzyny za kwotę 336 mln zł. Firma Strabag, wybuduje drogę od Skwierzyny do Międzyrzecza wraz z obwodnicą Skwierzyny za kwotę 425 mln zł. Zakończenie budowy i oddanie drogi do użytku planowane jest w połowie 2014 roku.Podstawowy zakres zadania obejmuje budowę m.in.    dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu, poprowadzonych nowym śladem, dwóch węzłów drogowych „Skwierzyna Zachód” i Skwierzyna Południe”, ponad 40 obiektów mostowych, w tym most nad Obrą, przejścia dla zwierząt oraz wiadukty drogowe, a także  odcinka obwodnicy Skwierzyny położonego poza projektowaną drogą S3, pozwalającego na korzystanie z obwodnicy w relacji Kostrzyn – Gorzów Wlkp. – Poznań, tj. w korytarzu dróg krajowych nr 22 i nr 24 Kostrzyn – Skwierzyna – Poznań.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/21-rozpoczecie-budowy-s3-gorzow-skwierzyna.mp3|titles=rozpoczęcie budowy S3 Gorzów – Skwierzyna]

 

(Visited 152 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Pierwsza „łycha” pod S3 w Trzebiszewie”

  1. Jaki zakres prac do wyborów przewiduje harmonogram robót . Proszę dopytać Panie Zbigniewie

Dodaj komentarz