Oddział ratunkowy po remoncie i z miejscem do lądowania

13:21

21 września 2012

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 1 245 times, 1 visits today)

Po półrocznym remoncie w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze otwarto dziś uroczyście Centrum Urazowe.
Z placówki będą korzystać pacjenci niemal z całego pasa zachodniego. Umożliwi to nowoczesne lądowisko dla helikopterów ratownictwa medycznego, które wybudowano na dachu szpitalnego oddziału ratunkowego.

Jak mówi Marta Dzięgielowska, rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze, to pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/21-ladowisko1.mp3|titles=Marta Dzięgielowska]

Z wykonanej pracy dumny jest Leszek Kaszuba, dyrektor oddziału firmy SKANSKA. Główny wykonawca inwestycji nie ukrywa jednak, że wybudowanie lądowiska na dachu szpitalnego oddziału ratunkowego nie było łatwe:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/21-ladowisko-skanska.mp3|titles=Leszek Kaszuba]

Dzięki umiejscowieniu lądowiska dla helikopterów na dachu szpitalnego oddziału ratunkowego czas transportu pacjenta na salę zabiegową skróci się zaledwie do kilkunastu sekund. Jak podkreśla dr Szymon Michniewicz, zastępca ordynatora zielonogórskiego SOR, na inwestycji skorzystał też sam oddział.

– Ostatni duży remont przeprowadzono tu bowiem 10 lat temu – zaznacza Michniewicz:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/21-ladowisko2.mp3|titles=dr Szymon Michniewicz]

Według Waldemara Taborskiego, dyrektora szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze, uruchomienie lądowiska i remont szpitalnego oddziału ratunkowego to zwieńczenie wieloletniego procesu przekształcania placówki w specjalistyczny szpital urazowy:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/21-ladowisko-taborski.mp3|titles=Waldemar Taborski]

O uruchomienie w Zielonej Górze Centrum Urazowego zabiegały od dłuższego czasu władze województwa lubuskiego. Zdaniem marszałek Elżbiety Polak dzięki tego typu placówce będzie można zapewnić błyskawiczną pomoc nie tylko mieszkańcom naszego regionu:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/09/21-ladowisko-polak.mp3|titles=Elżbieta Polak]

Budowa lądowiska dla helikopterów i remont szpitalnego oddziału ratunkowego w Zielonej Górze kosztowały ponad 9 mln złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu centralnego oraz ze środków własnych szpitala.

Zobacz zdjęcia:

(Visited 1 245 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Oddział ratunkowy po remoncie i z miejscem do lądowania”

  1. Patrzcie i słuchajcie. Polakowa otwierając lądowisko na zielonogórskim szpitalu powiedziała, że jest dumna że w SERCU REGIONU jest taki obiekt. O gorzowskim szpitalu mówi o mieście i podregionie. Czy widzicie różnice ? Mnie to razi bo ZG nie jest dla mnie sercem, tylko zakłamaną zakałą regionu

Dodaj komentarz