Obwodnica Rzepina dostępna dla kierowców

22:44

29 stycznia 2018

Polska Agencja Prasowa

(Visited 717 times, 1 visits today)

Ponad 9 mln zł kosztowała budowa obwodnicy Rzepina. Droga ułatwia komunikację z przebiegającą w sąsiedztwie autostradą A2 i wyprowadza z tej miejscowości ruch tranzytowy. Dziś  odbyło się jej uroczyste otwarcie – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Obwodnica skraca czas dojazdu np. do stolicy i poprawia dostępność do coraz dłuższej trasy S3. Oprócz charakteru regionalnego, to ważna inwestycja dla samych mieszkańców Rzepina i tej gminy. Nowa droga zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogranicza emisję spalin i hałasu.

„Budowa obwodnicy przyniesie szereg dodatkowych korzyści. Mowa tu np. o lepszym połączeniu z Zieloną Górą i Gorzowem Wlkp. Zwiększy się również atrakcyjność inwestycyjna tej części województwa lubuskiego np. poprzez ułatwiony dostęp do rzepińskiej strefy przemysłowej” – powiedziała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Drogę wykonała firma Strabag, a inwestorem był podległy władzom regionu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Zakres prac objął budowę prawie 2,5 km drogi i ronda w miejscu połączenia obwodnicy z trasą powiatową; zadbano również m.in. o zjazdy na wewnętrzne drogi leśne czy kanalizację deszczową.

(Visited 717 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz