Nowy tomograf już diagnozuje pacjentów

18:09

4 grudnia 2012

Jan Kowalski

(Visited 169 times, 1 visits today)

Supernowoczesny tomograf komputerowy, którym szpital wojewódzki przy ul. Dekerta chwalił się w ubiegłym tygodniu, od dziś pomaga w diagnozowaniu pacjentów. Zespół techników radiologów najpierw przeszedł kurs teoretyczny, a następnie szkolenie praktyczne. Jednym z pierwszych pacjentów był 61-latek z urazem ortopedycznym. Jak mówi kierownik zakładu diagnostyki obrazowej i radiologii interwencyjnej gorzowksiego szpitala, dr Tomasz Tereszczyk, dzięki tomografowi badanie było bardzo szybkie i niezwykle dokładne.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/12/04-tomograf-tereszczuk.mp3|titles=dr Tomasz Tereszczuk]

Na tomografie nowej generacji będą pracować specjaliści, którzy mają do czynienia z podobnym sprzętem od ponad 20 lat. Od dziś do piątku szkoli ich w obsłudze tego urządzenia dr Paweł Kazior z Gdańska.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/12/04-tomograf-kazior.mp3|titles=Paweł Kazior]

Przypomnijmy: najnowocześniejszy w regionie tomograf komputerowy i jego montaż kosztowały 2,8 mln zł. Udział lecznicy to około 500 tysięcy złotych.

(Visited 169 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Nowy tomograf już diagnozuje pacjentów”

  1. Już? Zdolne te nasz doktory. W innych doniesieniach była mowa, że dopiero za kilka tygodni bo nie ma go kto obsłużyć… A swoją drogą – nie można było ich przeszkolić zanim tomograf został zainstalowany? No chyba, że nikt o tym nie wiedział – przyszli do pracy a tu patrzą – stoi – piękny, nowy tomograf… Jak go się włącza…?

Dodaj komentarz