Nie żyje Grzegorz Chwalibóg

22:17

13 stycznia 2018

Izabela Kwiatkowska

Dziennikarka redakcji informacji Radia Zachód. Tel. 68 455 55 22.

(Visited 1 805 times, 1 visits today)

Był wielkim miłośnikiem radia i mediów. Wizjoner i wychowawca wielu fantastycznych dziennikarzy, którzy dzisiaj realizują się zawodowo w wielu redakcjach regionalnych i ogólnopolskich. Wczoraj zmarł Grzegorz Chwalibóg.

Twierdził, że swoje życie podzielił między trzy pasje. Pierwsza to wędkarstwo dające kontakt z naturą i okazję do refleksji, kojarzące się z latami młodości i pstrągami łowionymi w górskim Dunajcu. Druga, największa, to komunikacja z drugim człowiekiem realizowana podczas wieloletniej pracy w radiu. Jednak od kilkunastu lat jego życie znacz pasja trzecia – zmaganie się z przeciwnościami losu związane z chorobą Parkinsona.

Grzegorz Chwalibóg urodził się w 1950 r. w Gorzowie Wlkp. Od 1967 r. mieszkał w Zielonej Górze. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Inżynierskiej pracował  w ZETO i WZPGR,

Grzegorz Chwalibóg przez kilkanaście lat od 1974 do 1987 pracował w naszej rozgłośni, realizując swoje radiowe zainteresowania. Był m.in. kierownikiem redakcji młodzieżowej. Później po kilkuletniej przerwie wrócił do radia jako szef rozgłośni akademickiej w Zielonej Górze – Radia INDEX. Był jej redaktorem naczelnym  w latach 1998-2008.

Jako dziennikarz otrzymał kilka nagród w konkursach regionalnych i krajowych.

W 2013 roku na antenie Radia Zachód w cyklu LITERARIA LUBUSKIE emitowaliśmy  autobiograficzną książkę Grzegorza Chwaliboga  pt. „Tato zrób sobie z lotu ptaka” w interpretacji Janusza Młyńskiego.

Pogrzeb Grzegorza  Chwaliboga odbędzie się w środę, 17 stycznia o 10.00 na nowej części zielonogórskiego cmentarza. Msza Św. w jego intencji zostanie odprawiona w dniu pogrzebu o godz. 8.30 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela.

(Visited 1 805 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz