Miliony złotych na remonty placówek opiekuńczych

15:13

22 sierpnia 2011

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 122 times, 1 visits today)

Aż 1,2 mln złotych trafi w najbliższym czasie do środowiskowych domów samopomocy w naszym regionie.
Pieniądze z budżetu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zostaną przeznaczone na remonty i doposażenie ośrodków. Część DPS-ów będzie mogło dzięki temu wsparciu przeprowadzić się także do nowych siedzib.

Z przyznanej dotacji cieszy się m.in.: Krystyna Nowacka ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubniewicach. – Nasza dotychczasowa siedziba nie spełnia już wymaganych standardów, więc pieniądze z ministerstwa ułatwią nam przeprowadzkę do nowego budynku w Jarnatowie – wyjaśnia:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/22-dps1.mp3|titles=Krystyna Nowacka]

20 tys. złotych na wyposażenie nowej siedziby otrzymał także Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczewie. Jak mówi kierowniczka placówki Ewa Łazarska, przyznana dotacja to zaledwie połowa potrzebnych pieniędzy, ale i tak jest to ogromne wsparcie dla placówki:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/22-dps2.mp3|titles=Ewa Łazarska]

Na Ziemi Lubuskiej działa 29 środowiskowych domów samopomocy, które opiekują się ponad pół tysiącem osób. Działalność tych ośrodków w całości finansowana jest z budżetu państwa.
Z przyznanego obecnie wsparcia skorzysta w sumie 12 jednostek.

 

 

 

 

(Visited 122 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Miliony złotych na remonty placówek opiekuńczych”

  1. brakuje pieniędzy na bieżące funkcjonowanie ŚDS-ów w województwie lubuskim, dotacje na uczestnika są najniższe w kraju, więc dojście do standardów jest mocno utrudnione, pół tysiąca osób korzystających to za mała grupa aby mieć wpływ na zwiększenie kwoty – ten obszar kuleje bardzo mocno

Dodaj komentarz