Manifestacja w obronie porzucanych psów

16:33

10 sierpnia 2011

Jan Kowalski

(Visited 49 times, 1 visits today)

Kilkudziesięciu gorzowian przeszło dzisiaj ulicami centrum skandując hasła „Nie wyrzucaj! Nie porzucaj”. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę mieszkańców na coroczny problem porzucanych zwierząt, które często są też przywiązywane do przydrożnych drzew. – Z taką sytuacją się nie godzimy i dzisiejsza akcja w obronie psów to dopiero początek naszych działań – powiedzieli nam uczestnicy przemarszu.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/08/10-manifestacja-.mp3|titles=Manifestacja]

Dzisiejszy przemarsz zorganizował Klub Wolontariusza „Gniazdo”, a także gorzowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Kolejną akcją, którą miłośnicy zwierząt będą chcieli zwrócić uwagę na los bezpańskich psów, będzie w październiku w parku Słowiańskim wystawa kundelków.

 

(Visited 49 times, 1 visits today)

8 myśli na temat “Manifestacja w obronie porzucanych psów”

 1. W tym kraju los zwierząt jest ważniejszy niż ludzie, czy wielbiciele czworonogów naprawdę są idealni? A co w końcu ze sprzątaniem po nich, przeciez wszędzie na każdym kroku jest nasrane jak na polu minowym, może dając przykład skoro naszej młodzieży się tak nudzi niech wezmą się sami za sprzątanie kup? co zrobić właścicielowi, którego zwierzak notorycznie sra na wycieraczkę sąsiada? bo baranowi nie chce się wyjśc ze zwierzakiem?

 2. Czyżby ekoterroryści? Niech się lepiej zajmą niedożywionymi dziećmi…

 3. Jesli widzisz problem niedozywionych dzieci, to prosze bardzo – droga otwarta – zajmij sie tym problemem. Skoro mlodzi ludzie maja ochote wykrzyczec to, ze szkoda jest porzuconych psow to uwazam ze robia 100 razy lepiej niz ty – siedzac na forach i komentujac. Zrobiles cos dla Gorzowa, czy tylko komentujesz?

  Wszyscy na forach tylko doradzaja w stylu „niech sie zajma”. To Wy, drodzy komentujacy sie tym zajmijcie, skoro Was to boli.

  A swoja droga, skoro niebiesko-bialego razi to, ze sa porzucone psy, to moze gryzie go sumienie? Moze sam porzucil psa gdzies na w lesie a teraz rzuca pomyslami dot. niedozywionych dzieci? A moze sam byl niedozywionym dzieckiem, skoro taki pomysl wywalil na forum? hę?

 4. Dlaczego ludzie robią takie rzeczy? Chodzi mi o demonstrację.
  Oczywiście nie popieram porzucania psów, Uważam że właściciel psa powinien być surowo ukarany, przede wszystkim za … stwarzanie powszechnego zagrożenia. Głodny pies ma przecież zęby i jest drapieżnikiem i coś sobie musi upolować: wronę, kaczkę, łabędzia, sarenkę, nogawkę spodni, małe dziecko.
  Nie popieram także tych demonstrantów, bo:
  1 nienawidzą ludzi,
  2 wyłudzają pieniądze z naszych podatków,
  3 wymuszają przepisy niebezpieczne dla ludzi,
  4 lobbują za zagryzaniem przez psy zwierząt na polach i w lasach.
  Mam dla nich radę”
  Jeżeli komuś nie wyszło z dziećmi, z mężem i musiał kupić sobie przyjaciela za kilka dych, to niech siedzi ze swoim nieszczęściem w domu albo idzie do psychiatry, a nie blokuje ulice.

 5. Ja brałam udział w tej manifestacji. Mam 14 lat i nie wydaje mi się żebyśmy robili coś złego. My tylko chcemy sprawiedliwości.

 6. HAU::::HAU””HAU;;;;HAU;;;;HAU….Matolkowaty narod….wiocha…burakowatosc na kazdym kroku….

 7. Brak emaptii do zwierząt, to również brak emaptii do ludzi!!! Wrażliwość na los zwierząt, to pierwszy krok do wrażliwości na los ludzi. Prosta zależność!!! Gratuluję młodzieży, że zechciała wziąć udział w manifestacji podczas wakacji.
  W nich nadzieja na przyszłość. Może wreszcie władze naszego miasta pochylą się na losem słabszych, naszych mniejszych braci.

Dodaj komentarz