Maluch w Skwierzynie

16:54

13 września 2011

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Skwierzyna przystąpiła do rządowego Programu Maluch. Założeniem programu jest zwiększenie liczby miejsc opieki nad małymi dziećmi, a także pomoc rodzicom pracującym w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzicielskimi. – Chociaż na złożenie wniosków i przygotowanie dokumentacji było bardzo mało czasu, to jednak nasza gmina zdecydowała się na utworzenie Klubu Przedszkolaka – mówi Aleksander Szperka – wiceburmistrz Skwierzyny. 
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/09/13-aleksander-szperka-o-programie-maluch.mp3|titles=Aleksander Szperka o Programie Maluch] 
Na zorganizowanie Klubu Przedszkolaka Gmina Skwierzyna otrzymała 70 tysięcy złotych przy wartości projektu 153 tysiące złotych. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przystąpienia do tego projektu – dodaje Aleksander Szperka.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/09/13-aleksander-szperka-o-efektach-programu-maluch.mp3|titles=Aleksander Szperka o efektach Programu Maluch] 
W województwie lubuskim z Programu Maluch skorzystało 5 gmin. Oprócz Skwierzyny, Świebodzin, Szprotawa, Niegosławice i Żagań. Największe dofinasowanie na wyposażenie i adaptację żłobka otrzymała Szprotawa – ponad 300 tysięcy złotych. W sumie lubuskie gminy otrzymały w ramach Programu Maluch ponad 780 tysięcy złotych na dofinasowanie adaptacji przedszkoli, żłobków lub klubów przedszkolaka.
 
 
 
 
(Visited 19 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz