Kolejny krok w stronę aglomeracji

16:19

20 lipca 2011

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

(Visited 143 times, 1 visits today)

Gorzów wraz z 25 związanymi z miastem gminami dąży do utworzenia Aglomeracji Gorzowskiej. W myśl zasady, że duży może więcej aglomeracja staje się szansą na sprawny rozwój zachodniej Polski przede wszystkim poprzez sprawne pozyskiwanie funduszy unijnych między innymi na drogi, rozwój kolei czy edukację.

Za sprawy związane z powołaniem i funkcjonowaniem Aglomeracji Gorzowskiej odpowiadać będzie Biuro Rozwoju Miasta i Aglomeracji, które powstało właśnie w strukturach urzędu miasta. Na współpracy terytorialnej zyskać mogą wszyscy – zapewnia dyrektor biura Krzysztof Karwatowicz

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/20-krzysztof-karwatowicz.mp3|titles=Krzysztof Karwatowicz]

Aglomeracja będzie organizować wspólne cele zrzeszonych gmin – mówi wiceprezydent Ewa Piekarz.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/20-ewa-piekarzzzzzz.mp3|titles=Ewa Piekarz]

Aglomeracja nie jest jednoznaczna ze zmianą granic miasta. – Jeśli jednak, któraś z gmin wyrazi taką wolę jesteśmy otwarci na rozmowy – dodaje wiceprezydent Piekarz.

Dodajmy jeszcze, że pracę w nowym Biurze sprawują dotychczasowi urzędnicy magistratu.

(Visited 143 times, 1 visits today)

16 myśli na temat “Kolejny krok w stronę aglomeracji”

 1. wy nie potraficie pozyskac tego co teraz daja…wszystko zagarnia falubaz….a nowe biuro….haha trzeba było dac pracę rodzinie/znajomym???

 2. Aglomeracja… U nas już jeden twór stworzyli – nazywa się Lubuskie Trójmiasto i gówno zdziałali. Koledzy z partii mają stołki, podatnicy płacą na nic, od czasu do czasu pojawią się w tv lanserzy, a efektów pracy już dugi rok zero… Cały urok sztucznych tworów.

 3. davo nie plec trzy po trzy… Bardzo dobrze ze tworzymy aglomeracje, a ty to chyba z Zielonej jestes ze tak gadasz.

 4. gorzowianin….administracja się rozrasta a efektów ich pracy żadnej….Ty to chyba dostałes robotę w UM…..siedzisz i bierzesz kasę za nic….haha

 5. i bardzo dobrze, w końcu utrą nosa południu! Tutj jest większy potencjał, wokół Gorzowa będzie jakiś 400 tys. mieszkańców, będziemy mieć drogi, szybką kolej itp. u nas politycy zawsze byli efektywniejsi niż na Zielonej. Wystarczą SMSy do polityków i będzie sporo dla Gorzowa! A trójmiasto na południu tylko gada, a my działamy hahaha

 6. Koordynacja planów i działań sąsiadujących gmin wokół większych miast jest niezbędna. Pewna instytucjonalizacja jest potrzebna. Gorzów późno się za to zabiera, wiele już przez to stracił np lotnisko. Jest bardzo dużo do zrobienia, nawet w sensie świadomości mieszkańców i to że o rozwój musimy walczyć razem, a przeciwnikiem jest ZG

 7. I o to chodzi. Jak Tadeo już pójdzie siedzieć trzeba natychmiast ruszyć sprawę elektryfikacji linii kolejowej Krzyż -Gorzów -Kostrzyn. I nie gadajcie mi że to nie jego brocha. Budowa S3 ruszyła ale nie będzie obwodnicy np. w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzyna jeszcze się obroni ale o Drezdenku to już nikt nie słyszał. Słubicom należy się wsparcie bo mieć drugie miasto w województwie z tramwajami i do tego transgranicznymi to już by chyba było za wiele dla Południa. I na koniec taka konkluzja: nigdzie w obrębie byłego województwa gorzowskiego nie ma promów rzecznych. Bo w Gorzowie wiemy jak budować mosty.

 8. davo, gdybyś poczytał ze zrozumieniem, ewentualnie otworzył inną stronę niż pudelek.pl czy fakt.pl – wiedziałbyś ze nie zatrudniono do biura nowych ludzi, podzielono dotychczasowy wydział rozwoju i promocji.

 9. z wypowiedzi pana Karwatowicza wynika, ze byłby świetnym inżynierem z filmu „poszukiwany, poszukiwana” co to jak nie było miejsca na istniejące jeziorko w planie osiedla, to to jeziorko się przeniesie. BZDURY, BZDURY, BZDURY. Aglomeracja z najblizszymi, przylegającymi gminami do Gorzowa to zrozumiałe, ale z dalszymi to absurd. Wedle złotej myśli pana Karwatowicza proponuję by i Zieloną Górę włączyć do aglomeracji gorzowskiej, bo tamtejsi mieszkańcy też mogą mieć zmartwienie z zaparkowaniem swojego samochodu jak do nas przyjadą. Co tam Zielonka, Warszawiacy też u nas bywają to i to miasto włączmy do tadeusiowej aglomeracji.

 10. trzymam kciuki za aglomerację i siłę przebicia tej instytucji w Warszawie, poza tym mam nadzieję, że to już kwestia czasu kiedy Pan Sługocki i pani Polak przestaną majstrować w dokumentach planistycznych województwa i zrozumieją że najtaniej jest puścić KDP przez Gorzów do Berlina/Szczecina

 11. tak czy siak, Tadeuszowa administracja, sitwa, ma klasyczną zdolność do pączkowania wysokich stanowisk dla megaNOMENKLATURY. Czas na zmiany!!!!!

 12. W aglomeracji może są większe szanse na uzyskanie wpływów, ale też i więcej ludzi do utrzymania, więcej mieszkańców, którzy mają swoje problemy, więcej instytucji do opłacenia, większa kontrola a mniejsze przywileje, przy jednoczesnym wzroście biurokracji, krętactwa i machlojstwa. Nic dobrego moim zdaniem.

Dodaj komentarz