Kodeks Walki z Rakiem na Woodstocku

12:06

19 lipca 2011

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

(Visited 179 times, 1 visits today)

Lekarze i pielęgniarki z Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej w Gorzowie będą promować Europejski Kodeks Walki z Rakiem, podczas tegorocznego Przystanku Woodstock.Festiwal odbędzie się od 4 – 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. – Europejski Kodeks Walki z Rakiem to zbiór 11 prostych zasad, które stosowane na co dzień, przez wiele lat znacznie zmniejzają ryzyko zachorowania na raka. – Chcemy doprowadzić do tego, żeby zalecenia Kodeksu były znane i stosowane, zarówno przez osoby młode, jak i starsze – mówi dr Adam Ostrowski – kierownik Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej w Gorzowie.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/19-dr-adam-ostrowski-o-kodeksie-walki-z-rakiem-na-przystanku-woodstock.mp3|titles=dr Adam Ostrowski o Kodeksie Walki z Rakiem na Przystanku Woodstock]
Wiedzę o zapobieganiu chorobom nowotworowym pracownicy Poradni Onkologicznej w Gorzowie będą przekazywali  w atrakcyjny sposób – zapewnia Anna Kardasz – koordynator Lubuskiego Programu Prewencji Nowotworów.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/07/19-anna-kardasz-o-promowaniu-kodeksu-walki-z-rakiem.mp3|titles=Anna Kardasz o promowaniu Kodeksu Walki z Rakiem]
Będzie można wykonać pomiar tkanki tłuszczowej, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć ciśnienie. – Jesteśmy nastawieni na rozmowę z uczestnikami Przystanku Woodstock, a także na edukację poprzez konkursy i zabawę – dodaje Anna Kardasz.
(Visited 179 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz