Gorzowianie nowej segregacji odpadów uczą się powoli i stopniowo

15:20

1 lutego 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM.

E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

(Visited 768 times, 1 visits today)

Przedstawiciele Związku Celowego Gmin MG-6 oraz firmy odbierające odpady podsumowały wprowadzenie nowego systemu odbioru śmieci na terenie Gorzowa.

Od 8 stycznia w rejonach obsługiwanych przez firmę Eneris Surowce dzięki zbiórce selektywnej udało się odzyskać ponad 15 ton papieru, 8,5 tony plastiku i ponad 12,5 tony szkła. Jeśli chodzi o cały Gorzów, możemy szacunkowo mówić o liczbie 60 ton odzyskanych surowców.  – To dobry wynik jak na początek, ale wciąż musimy pracować nad czystością – ocenia Tomasz Bielański:

Na początku były z tym problemy, ale w Gorzowie rozstawiono już wszystkie pojemniki z nowym oznakowaniem – łącznie 14 tysięcy sztuk.  Ponadto wydano ponad 13 tysięcy pakietów worków dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej. Ustawiono też 154 tzw. „dzwony” na zbiórkę selektywną. W przyszłości może pojawić się ich na osiedlach więcej, bo – jak mówi dyrektor biura MG-6 Katarzyna Szczepańska – mieszkańcom podoba się takie rozwiązanie:   

Przypomnijmy, obowiązek segregacji odpadów na pięć frakcji obowiązuje w Gorzowie od 7 stycznia. Niebieski kolor przeznaczony jest na papier, zielony na szkło, żółty na tworzywa sztuczne, brązowy na odpady biodegradowalne i czarny na pozostałe.

(Visited 768 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz