Gen. bryg. W.Skowronek chwali współpracę służb i zapowiada powiększenie szeregów Straży Granicznej

11:19

24 stycznia 2018

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

(Visited 988 times, 1 visits today)

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do służby. W ubiegłym roku szeregi pograniczników powiększyły się o ok. 50 osób. W tym roku zatrudnienie ma być po raz kolejny zwiększone.

Jak mówi komendant oddziału gen. bryg. Wojciech Skowronek, zainteresowanie służbą w straży granicznej wśród młodych ludzi jest wciąż duże i to pomimo niezbyt wygórowanych, jak na obecne warunki rynkowe, wynagrodzeń w początkowym okresie. W czym gen. Skowronek upatruje zainteresowanie pracą pogranicznika?

Gen. Skowronek odniósł się także do kwestii współdziałania w Polsce różnych służb. Jak stwierdził, współpraca ta wygląda obecnie dobrze. W ocenie gościa Radia Zachód bez tej współpracy, tak na poziomie krajowym, jak i europejskim, skuteczne dbanie o bezpieczeństwo Polaków nie byłoby współcześnie w ogóle możliwe:

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali w ubiegłym roku prawie 60 skradzionych pojazdów oraz 150 innych przedmiotów. Zatrzymali także ponad 6 tys. osób, co do legalności pobytu których były wątpliwości. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej działa na terenie trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Całej rozmowy można wysłuchać poniżej:

(Visited 988 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz