Drewniane cuda powstają w Niedźwiedziu

10:30

23 czerwca 2012

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 1 131 times, 1 visits today)

Piłą motorową, siekierą, dłutem, a czasem nawet scyzorykiem – w ten sposób rzeźbiarze z całej Europy tworzą w drewnie wspaniałe dzieła, które już od niedzieli będzie można oglądać w Niedźwiedziu koło Przełaz.
Plener Rzeźbiarski odbywa się w tej niewielkiej wiosce w powiecie świebodzińskim już po raz dwunasty. Spotkanie poprzedza doroczne zawody drwali, na które przyjeżdżają leśnicy i pasjonaci drewna z całego kraju – mówi organizator imprezy Tomasz Karataj:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/22-drwale1.mp3|titles=Tomasz Karataj]

Większość z rzeźb powstających na plenerze zostanie na stałe w wiosce, jako atrakcja turystyczna Niedźwiedzia. – To nasza tradycja i sposób na przyciągnięcie turystów – zaznacza Karataj:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/22-drwale2.mp3|titles=Karataj o rzeźbach]

W Plenerze Rzeźbiarskim w Niedźwiedziu bierze udział m.in. Wladimir Czykwin z Białorusi, który tworzy wielki dębowy krzyż. Jak mówi, rzeźbienie w drewnie to jego życiowa pasja.        – Robię to właściwie od dziecka – podkreśla:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/22-drwale3.mp3|titles=Wladimir Czykwin]

Zdaniem Mieczysława Głucha z Makowa Podhalańskiego, plener w Niedźwiedziu to spotkanie jedyne w swoim rodzaju. „Podobnie, jak owoce naszej tegorocznej pracy” – dodaje:

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/06/22-drwale4.mp3|titles=Mieczysław Głuch]

Efekty tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego w Niedźwiedziu będzie można obejrzeć m.in. w trakcie niedzielnych Zawodów Drwali. Relacje z wydarzenia, jak zawsze, na antenie Radia Zachód.

Obejrzyj zdjęcia z Pleneru Rzeźbiarskiego w Niedźwiedziu:

(Visited 1 131 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz