Dodatkowa kasa na budowę obwodnicy Krosna Odrzańskiego

15:00

1 lutego 2018

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 635 times, 1 visits today)

Są dodatkowe pieniądze na prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy obwodnicy Krosna Odrzańskiego. Jak zaznacza poseł Jacek Kurzępa, pula pieniędzy przeznaczonych na ten cel została zwiększona przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa o 4,5 mln złotych. – Dzięki temu budżet prac przygotowawczych wynosi teraz ponad 12,5 mln złotych” – podkreśla poseł PiS:

Marek Lagner, dyrektor lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podkreśla, że dodatkowa pula pieniędzy pozwoli m.in. na zweryfikowanie planów związanych z wyburzaniem nieruchomości czy wykupem gruntów leżących na trasie planowanej obwodnicy.
– Mamy już kilka wariantów tej drogi i możemy przystąpić do dalszych prac – dodaje Lagner:

Z dodatkowych pieniędzy na prace przygotowujące do rozpoczęcia budowy obwodnicy Krosna Odrzańskiego cieszy się burmistrz miasta Marek Cebula.
Jego zdaniem, to kolejny krok ku realizacji tej ważnej dla całego regionu inwestycji:


Poseł Artur Zasada, zastępca przewodniczącego sejmowej komisji infrastruktury, przypomina, że obwodnica Krosna Odrzańskiego już kilka lat temu wpisana została do rządowego programu budowy dróg krajowych.
Wtedy jednak nie zapewniono na ten cel odpowiednich pieniędzy.  – Teraz zwiększyliśmy tę pulę i możemy przystępować do realizacji większości projektów – podkreśla Zasada:

Dodajmy, że szacunkowy koszt obwodnicy Krosna Odrzańskiego, wraz z budową nowego mostu na Odrze, opiewa na ponad 250 mln złotych. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy ruszą prace budowlane. Wciąż nie wybrano także jednego, konkretnego wariantu przebiegu tej trasy.

(Visited 635 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz