Czy porodówka w Żaganiu zostanie zamknięta?

09:41

18 lutego 2016

Marzena Wróbel-Szała

Dziennikarka działu informacji i reportażystka Radia Zachód, tel. 693-33-47-45, email: m.wrobel@zachod.pl

(Visited 1 003 times, 1 visits today)

W żagańskim starostwie powiatowym mieszkańcy zorganizowali protest. Są przeciwni planom 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, które zakładają zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodkowego w szpitalu w Żaganiu.

Przypomnijmy. W 2008 roku doszło do fuzji szpitala żagańskiego i żarskiego. Od tego czasu żagańska placówka jest filią szpitala w Żarach. Oba szpitale miały działać na równych zasadach. Niestety, jak zauważają mieszkańcy, tak nie jest. Czarą goryczy była informacja o planowanym zamknięciu porodówki w Żaganiu. Dyrekcja 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach podpisała kontrakt na działalność tego oddziału tylko do końca marca. Personel już otrzymał wypowiedzenia. Z takim stanem rzeczy nie chcą się pogodzić mieszkańcy Żagania. W tego powodu zorganizowali protest w starostwie powiatowym w Żaganiu. Atmosfera była bardzo gorąca:

Głównym argumentem za zamknięciem oddziału są względy ekonomiczne. Żagańska porodówka rocznie przynosi ponad 1,5 mln strat. To jednak nie przekonuje protestujących:

Mieszkańcy Żagania jeszcze w tym tygodniu planują zorganizować kolejny protest, tym razem pod szpitalem. W najbliższych dniach odbędzie się także spotkanie władz powiatu, dyrekcji szpitala i przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, pod który podlega 105 Kresowy Szpital Wojskowy. Do sprawy będziemy wracać.

(Visited 1 003 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz