W przyszłym tygodniu 3. Zielonogórski Slam Poetycki

13:38

17 stycznia 2018

Polska Agencja Prasowa

(Visited 440 times, 1 visits today)

Biblioteka wojewódzka w Zielonej Górze po raz trzeci zaprasza miłośników poezji i jej twórców do udziału w Zielonogórskim Slamie Poetyckim – bezpośredniej rywalizacji poetów-amatorów i zawodowców, którzy będą recytować swoje wiersze.


Jak poinformował w środę Paweł Brol z działu promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, slam odbędzie się w przyszły czwartek o godz. 18 w mieszczącym się w książnicy Klubie Pro Libris.
„Jest więc jeszcze trochę czasu, by przygotować sobie zestaw utworów i potrenować ich ekspresyjną recytację. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji” – powiedział PAP Brol.
Dodał, że slam będzie okazją do poetyckich wypowiedzi zarówno młodych, uczących się warsztatu, niezrzeszonych, jak i twórców zawodowych, zrzeszonych w stowarzyszeniach i związkach pisarskich.
„Zawodnicy” powinni przygotować zestaw minimum pięciu wierszy własnego autorstwa, niekoniecznie publikowanych. Zgłoszenia organizatorzy będą przyjmowali na pół godziny przed rozpoczęciem konkursu.
Na mistrza slamu czeka atrakcyjna nagroda – czytnik e-booków ufundowany przez Bibliotekę Norwida. Zwycięzcę zgodnie z regułami tego typu rywalizacji wyłoni publiczność w głosowaniu.
Więcej informacji nt. tego przedsięwzięcia oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej zielonogórskiej biblioteki publicznej.

(Visited 440 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz