Słubiczanie zagrają we frankfurckiej filharmonii

09:15

11 września 2010

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

(Visited 86 times, 1 visits today)

Państwowa Szkoła Muzyczna ze Słubic będzie się promowała w czasie dni otwartych filharmonii we Frankfurcie nad Odrą. Uczniowie z tej okazji przygotowali kilka koncertów.

Swoje drzwi frankfurcka filharmonia otwiera w najbliższą niedzielę. W czasie imprezy będzie można oglądać wystawę instrumentów ze zbiorów muzeum Viadrina, a także posłuchać koncertów. Kilka z nich przygotowali słubiczanie, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Wystąpią m.in. najmłodsi uczniowie, a także gitarzyści, akordeoniści, chóry oraz zespół ARCO. Jak powiedziała dyrektor szkoły muzycznej w Słubicach Barbara Weiser-Lada jest to wyróżnienie dla uczniów i podkreślenie polsko-niemieckiej współpracy w zakresie promocji kultury.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/szkola-muzyczna.mp3|titles=B.Weiser-Lada dyr PSM I st. w Słubicach]

Filharmonia we wszystkich swoich pomieszczeniach, w atrium, sali prób, foyer czy sali koncertowej przygotowała atrakcje dla melomanów, będą koncerty, wystawy, wykłady i możliwość poznania muzyków, których można podziwiać na rozmaitych koncertach. Otwarte drzwi odbędą się w niedzielę od godz. 10.30 do 17.00.

(Visited 86 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz