Przystanek Woodstock

06:19

4 sierpnia 2011

Lech Kwieciński

Dziennikarz redakcji informacji Radia Zachód

(Visited 161 times, 1 visits today)

W Kostrzynie nad Odrą rozpoczyna się XVII Przystanek Woodstock, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy spodziewają się kilkuset tysięcy gości.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi o godzinie 15.00. Gwiazdy tegorocznego festiwalu to Prodigy, Dog Eat Dog, H-Blockx, Helloween oraz Gentelman & The Evolution. Do Kostrzyna nad Odrą przyjedzie w sumie ponad 50 wykonawców.

Jurek Owsiak szczególnie zaprasza na koncert, który został nazwany „Przystanek Republika”. Muzycy Republiki wspólnie z innymi muzykami zagrają wspólnie z okazji 30. rocznicy powstania grupy oraz w 10. rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Na scenie pojawią się m.in.: Ania Dąbrowska, Kasia Kowalska, Tomek „Lipa” Lipnicki, Tomek Makowiecki, Tomasz „Titus” Pukacki czy Maciej Silski.

Na Przystanku nie pojawi się grupa Papa Roach, która zdobyła Złotego Bączka za najlepszy występ na zeszłorocznym festiwalu. Jurek Owsiak powiedział, że w związku z tym przyznano też nagrodę zespołowi, który zajął drugie miejsce – grupie Enej. Nagroda za występ na małej scenie przypadła Arce Noego.

Tradycyjnie w ramach Przystanku Woodstock będzie też działać Akademia Sztuk Przepięknych. W tym roku młodzież będzie mogła spotkać się i porozmawiać z Wojciechem Mannem, Markiem Koterskim, Andrzejem Grabowskim, Janem Nowickim czy Markiem Belką.

W gotowości są już wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na woodstockowym polu. Pomoc będzie można uzyskać w sześciu terenowych punktach medycznych oraz w szpitalu polowym. W nagłych przypadkach interweniować będą ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za sceną znajduje się Centrum Dowodzenia oraz Centrum Bezpieczeństwa, gdzie działa komisariat policji, stacja sanepidu oraz jednostka straży pożarnej. Lubuscy strażacy będą zabezpieczali imprezę razem ze swoimi kolegami z Niemiec.

Ponadto nad bezpieczeństwem czuwać będzie tysiąc wolontariuszy tworzących „Pokojowy Patrol”. Są to osoby przygotowane do udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy zapewnili również ochronę ze strony profesjonalnej agencji, zajmującej się na co dzień zapewnianiem bezpieczeństwa osób i mienia.


fot. Agnieszka Dobosiewicz

(Visited 161 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Przystanek Woodstock”

  1. Szukam tytułu oraz wykonawcy piosenki, której refren leciał mniej więcej ‚ku-kukułka kukułka’ ale niektórzy słyszeli również ‚kółka dwa kółka’

  2. proszę o poprawienie tekstu i wstawienie autora zdjęcia, które jest przy nagłówku artykułu- nieładnie zachód, nieładnie

  3. nieładnie zachód, nieładnie tnij kropka org ukośnik zdjeciebezautora

Dodaj komentarz