Czajka. Portrety miłości

23:03

13 września 2010

Agnieszka Dobosiewicz

Dziennikarka gorzowskiej redakcji Radia Zachód i Radia Gorzów. Tel. 95 7204 791.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Spektakl na podstawie „Mewy” Antoniego Czechowa zainauguruje nowy sezon w gorzowskim teatrze. Przedstawienie zatytułowane „Czajka. Portrety miłości” reżyseruje Agnieszka Lipiec-Wróblewska. To przewrotny komediodramat opowiadający o niespełnionych marzeniach i rozdźwięku pomiędzy rzeczywistością a wiernością własnym ideałom.

Młody Konstanty Trieplew żyje w cieniu matki, sławnej aktorki, która nie traktuje poważnie ani jego uczuć, ani pierwszych prób literackich. Konstanty jest nieszczęśliwie zakochany w Ninie, początkującej aktorce, która odrzuca jego względy na rzecz średniej klasy pisarza-oportunisty, Trigorina.

W rolę Niny Zariecznej wcieli się Adrianna Góralska. – To wielkie wyzwanie – mówi aktorka. W sennej, dusznej atmosferze letniska musi wydarzyć się tragedia, gdy emocje i uczucia sięgną zenitu… W tym dramacie każdy jest zranioną, symboliczną czajką, która musi zginąć; każdy kocha kogoś bez wzajemności, a miłość staje się siłą niszczącą. Tak jak w innych sztukach Czechowa wszystko dzieje się niepozornie i niespiesznie, a między piciem herbaty i graniem w karty wydarzają się prawdziwe dramaty. Bohaterowie „Czajki” kochają głupio i nie potrafią walczyć o swoje szczęście; poddają się, ponieważ brak im odwagi życia.

Premiera „Czajka. Portrety miłości” odbędzie się w sobotę, początek o godzinie 19.00. Spektakl będzie także pokazywany w ramach kampanii „Obudź się”.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/a.-czajka-1.mp3|titles=mówi Agnieszka Lipiec-Wróblewska] [audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/a.-czajka-2.mp3|titles=mówi Adrianna Góralska]
(Visited 68 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz